Reklama

Reklama

Startuje sezon kąpielowy. Gdzie i kiedy nad jezioro w okolicach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/wikipedia

Startuje sezon kąpielowy. Gdzie i kiedy nad jezioro w okolicach?   - Zdjęcie główne

Sezon kąpielowy startuje. Kiedy w okolicach Kutna otwierają się kąpieliska? | foto poglądowe/wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższe upalne dni z pewnością zachęcą wielu z nas do ochłodzenia się nad wodą. W Polsce sezon na otwarte kąpieliska trwa od 1 czerwca do 30 września, jednak nie wszystkie z nich działają przez cały ten okres. Zastanawiasz się, czy na tych w okolicach Gostynina można się kąpać w najbliższych dniach? Przedstawiamy listę.

Reklama

Zaznaczmy, że nie każde miejsce, gdzie chodzi się pływać, ma status kąpieliska. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby przy wyborze miejsca kąpieli kierować się rozsądkiem i zwracać uwagę tylko na te zbiorniki wodne, które mają status kąpieliska. Tam próbki wody regularnie trafiają do badań, natomiast nad bezpieczeństwem na miejscu czuwają ratownicy.

KĄPIELISKO „LUBIEŃSKIE”

W Lubieniu Kujawskim sezon kąpielowy zaczyna się 21 czerwca, a kończy 29 sierpnia. Już od poniedziałku będzie można tam bezpiecznie skorzystać z wodnych atrakcji, plaży, a nawet zrobić grilla. GIS informuje, że na miejscu znajdują się ratownicy, a kąpielisko otwarte jest w godzinach 10:00 – 18:00.

KĄPIELISKO „PLAŻA MIEJSKA W CHODCZU”

Tutaj również sezon kąpielowy startuje 21 czerwca, koniec za to przypada na 31 sierpnia. W okresie letnim jezioro strzeżone jest przez wykwalifikowanych ratowników. Godziny otwarcia: 11:00 – 18:00. 

BRATOSZEWO

Dobrze nam znane jezioro Bratoszewo w powiecie gostynińskim także rozpoczyna sezon kąpielowy 21 czerwca, a kończy 31 sierpnia. Na miejscu znajdują się ratownicy, a do kąpieli wyznaczona jest specjalna strefa. Z pierwszego w tym roku pomiaru wody wynika, że jest ona jak najbardziej przydatna do kąpieli. Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00.

KĄPIELISKO „PLAŻA CHOCEŃ”

Nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu sezon zaczyna się nieco później, bo 26 czerwca. Potrwa od przyszłego weekendu do 29 sierpnia. Teren kąpieliska posiada wypożyczalnię rowerków wodnych i kajaków, pomost oraz piaszczystą plażę. Otwarte jest w godzinach 11:00 – 18:00. 

„MROŻYCZKA”

Kąpielisko nad Zalewem „Mrożyczka” znajduje się w Głownie. Tam sezon kąpielowy zaczyna się najwcześniej, bo już 18 czerwca. Z bezpiecznego wypoczynku nad wodą będzie można skorzystać od dzisiaj do 31 sierpnia. Zbadany wczoraj stan wody potwierdza jej przydatność do kąpieli. Kąpielisko strzeżone jest przez ratownika, a w jego sąsiedztwie położona jest piaszczysta plaża. Znalazł się też plac zabaw dla najmłodszych. Godziny otwarcia kąpieliska: 11:00 – 19:00. 

KOSZELÓWKA

Kąpielisko na jeziorze Zadworskim otwiera się 26 czerwca, skorzystać z niego będzie można do 31 sierpnia. Dużym walorem jest ogrodzenie terenu oraz obecność ratownika. Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE