Reklama

Skok spadochronowy w tandemie – poczuj podniebne emocje!

Opublikowano:
Autor:

Skok spadochronowy w tandemie – poczuj podniebne emocje! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz zrobić coś szalonego? Zarezerwuj skok spadochronowy w tandemie i poczuj podniebne emocje na własnej skórze!

Chcesz zrobić coś szalonego? Zarezerwuj skok spadochronowy w tandemie i poczuj podniebne emocje na własnej skórze!

Skoki ze spadochronem nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które przeszły czasochłonne przeszkolenie. Obecnie skakać może niemalże każdy – wystarczy zarezerwować skoki spadochronowe w tandemie.

Na czym polegają skoki tandemowe? Kto może wziąć w nich udział? Gdzie można skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Skok tandemowy – wraz z instruktorem

Skoki spadochronowe w tandemie to takie skoki, w których swój udział biorą dwie osoby jednocześnie – to pilot tandemu oraz jego pasażer.

Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, który odpowiada za techniczną obsługę wydarzenia. Na jego plecach znajdują się spadochron główny i zapasowy oraz automat spadochronowy – takie wyposażenie zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa skoku.

Pasażer tandemu to osoba, która nie musi mieć żadnego specjalistycznego przygotowania w tej dziedzinie. Nie ma zatem potrzeby uczestnictwa w szkoleniach spadochroniarskich, badaniach lekarskich czy też w treningach, aby skoczyć ze spadochronem i poznać emocje towarzyszące profesjonalnym skoczkom.

Pilot wraz z pasażerem połączeni są specjalną uprzężą tandemową na czas skoku spadochronowego.

Kto może wziąć udział w skoku w tandemie?

Spadochronowe skoki tandemowe są łatwo dostępne – to ich duża zaleta. Dzisiaj może wziąć w nich udział niemalże każdy, kto spełni podstawowe wymogi.

Do skoków nie trzeba żadnego przygotowania, dlatego też są one przeznaczone dla wielu osób, które chciałyby spełnić swoje marzenie o skoku w przestworzach, przetestować swoją odwagę, poczuć niesamowitą adrenalinę.

W skokach nie powinny brać udziału osoby, które mają ku temu przeciwwskazania zdrowotne.

Główne przeciwwskazania do skoków w tandemie:

  • ciężar ciała powyżej 100-120 kg – zależnie od używanego sprzętu
  • ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Swobodne spadanie – esencja skoku w tandemie!

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoku spadochronowego w tandemie jest tak zwane swobodne spadanie. Pod tym terminem znajduje się spadanie bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu, gdy uczestnicy skoku lecą w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

Swobodne spadanie trwa od 30 do 60 sekund w zależności od wysokości wyskoku. Przy wysokości skoku na pułapie 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast 60 sekund dotyczy skoku z 4000 metrów.

W trakcie swobodnego spadania pasażer tandemu może przeżyć coś niesamowitego – to właśnie ten moment pozostaje w pamięci na zawsze!

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Za skok spadochronowy w tandemie wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Ceny zaczynają się już od około 500 złotych!

Koszty zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od wybranego ośrodka spadochroniarskiego, a także od rodzaju skoku spadochronowego w tandemie oraz dodatkowych opcji.

Skok z wysokości 3000 metrów kosztuje od 500 do 600 złotych, natomiast ten z wysokości 4000 metrów to wydatek rzędu 700-800 złotych.

Klient może wykupić także usługę nagrywania skoku spadochronowego – otrzymuje wtedy pamiątkowe zdjęcia oraz film ze swojego wyczynu. Usługa ta kosztuje od 200 do 300 złotych.

Na osoby, które pragną spełnić swoje marzenia o skoku w przestworzach, czekają także różne promocje, z którymi można zapłacić jeszcze mniej. Aktualne informacje można znaleźć na stronach internetowych ośrodków organizujących skoki.

Zarezerwuj skok spadochronowy już teraz przez internet!

Skoki spadochronowe można zarezerwować bez wychodzenia z domu – całkowicie przez internet! Taką możliwość oferuje między innymi ośrodek Skydive.pl, którego siedziba znajduje się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem.

Rezerwację wykonujemy na stronie internetowej https://skydive.pl/tandem-rejestruj/, wybierając odpowiadający nam termin skoku oraz jego rodzaj. Po zapłacie on-line otrzymujemy potwierdzenie – wtedy wystarczy tylko stawić się na miejsce w oznaczonym terminie.

Możemy także zdecydować się na wykupienie vouchera upominkowego – można wręczyć go jako niecodzienny prezent na różne okazje. Osoba, która otrzyma voucher, może samodzielnie wybrać swój termin skoku.

Życzymy udanego skakania w tandemie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE