Reklama

Śmieci w kontenerach PCK. To przez podwyżki cen za wywóz odpadów?

Opublikowano:
Autor:

Śmieci w kontenerach PCK. To przez podwyżki cen za wywóz odpadów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Worki ze śmieciami coraz częściej trafiają do kontenerów na odzież Polskiego Czerwonego Krzyża. Takie zjawisko od początku roku obserwuje część oddziałów PCK, co wiązane jest z drastycznym wzrostem stawek za wywóz nieczystości.

Worki ze śmieciami coraz częściej trafiają do kontenerów na odzież Polskiego Czerwonego Krzyża. Takie zjawisko od początku roku obserwuje część oddziałów PCK, co wiązane jest z drastycznym wzrostem stawek za wywóz nieczystości.

Według oficjalnych danych figurujących na stronie PCK, na terenie powiatu gostynińskiego znajdują się 36 kontenerów na odzież, w tym 10 w samym Gostyninie. Każdy kontener o pojemności 200 kilogramów opróżniany jest co dwa tygodnie. 70 procent tekstyliów zyskuje drugie życie i trafia do osób potrzebujących. Pełny wykaz kontenerów znajdziesz tutaj - KLIK.

W Polsce obserwuje się jednak, że w kontenerach na odzież często lądują worki ze śmieciami. Z takim problemem mierzy się m.in oddział kujawsko-pomorski. Jako główne źródło problemu podaje się znaczny wzrost cen za segregację i wywóz odpadów, który obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

- Ze zgłoszeń, które mamy z gmin to są odpady resztkowe, liście, nawet popiół się zdarza. Najwięcej takich incydentów jest na terenach „ubogich” – mówi Danuta Szukalska, szefowa PCK w Bydgoszczy.

Czy to samo zjawisko zaobserwowaliście w Gostyninie?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE