Reklama

Śmiertelne pobicie przy Kościuszkowców. Oskarżony usłyszał wyrok

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelne pobicie przy Kościuszkowców. Oskarżony usłyszał wyrok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramat, do którego doszło nieco ponad rok temu na tzw. 13 dzielnicy, wstrząsnął całym Gostyninem. Życie stracił wówczas 27-letni mężczyzna, a śmiertelne w skutkach ciosy wymierzył mu 21-letni kolega z osiedla. Sąd skazał młodego mężczyznę na 6 lat więzienia, wyrok nie jest jednak prawomocny.

Dramat, do którego doszło nieco ponad rok temu na tzw. 13 dzielnicy, wstrząsnął całym Gostyninem. Życie stracił wówczas 27-letni mężczyzna, a śmiertelne w skutkach ciosy wymierzył mu 21-letni kolega z osiedla. Sąd skazał młodego mężczyznę na 6 lat więzienia, wyrok nie jest jednak prawomocny.  

 Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 1 października 2017 roku, ok. godz. 14., w okolicach tzw. "Baraków". Ofiarą był 27-latek, sprawcą 21-letni mężczyzna, obaj to mieszkańcy os. Kościuszkowców. 5 października 21-latek trafił do aresztu. 

Sprawa wpłynęła do Sądu Okręgowego w Płocku 20 lutego 2018,  wyrok zapadł 19 lipca. Po przeprowadzeniu trzech rozpraw, sąd uznał oskarżonego, w ramach zarzucanego mu czynu winnym tego, że:

- W dniu 1 października 2017 r. w G., przewidując i godząc się na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez uderzanie Ł. A. pięścią w twarz, a także poprzez kilkukrotne kopnięcie pokrzywdzonego, po jego przewróceniu się na ziemię, po tułowiu, w tym powłokach brzucha, spowodował u Ł. A. obrażenia ciała w postaci zaczerwienienia skóry w prawej okolicy biodrowej, dwóch otarć naskórka kończyny górnej, sińca na twarzy w lewej okolicy jarzmowej, na powłokach głowy podbiegnięcia krwawego w okolicy potylicznej po stronie lewej oraz podbiegnięcia krwawego w okolicy czołowej po stronie prawej, podtorebkowego podbiegnięcia krwawego górnego bieguna nerki lewej oraz jej torebki tłuszczowej, a także pęknięcia śledziony skutkującego obfitym krwotokiem do jamy otrzewnej, które w konsekwencji doprowadziło do narastającej nie poddającej się leczeniu niewydolności krążeniowo-oddechowej, na skutek której Ł. A. zmarł, którą to śmierć oskarżony mógł przewidzieć, zaś stan po usunięciu śledziony stanowił ciężki uszczerbek na zdrowiu pod postacią innego ciężkiego kalectwa, to jest popełnienia przestępstwa z art. 156 § 3 k.k. i za to na podstawie powołanego przepisu skazuje go na karę 6 (sześciu) lat pozbawienia wolności;

13 września 2018 roku do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynęła apelacja obrońcy, zaś 30 października akta przesłano do Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności, sąd zalicza okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 4 października 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. oraz od dnia 23 stycznia 2018 r. do dnia 11 kwietnia 2018 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE