Reklama

Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca był pod wpływem narkotyków?

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelne potrącenie na pasach. Kierowca był pod wpływem narkotyków? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura bada okoliczności wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Zatrzymany został 23 – letni kierowca Audi A8. Dotychczas przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie obecność narkotyków. Dziś 23-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Prokuratura bada okoliczności wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Zatrzymany został 23 – letni kierowca Audi A8. Dotychczas przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie obecność narkotyków. Dziś 23-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. 

Do tragedii doszło 25 grudnia, przed godz. 22. na ul. 29 listopada w Kutnie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, kierujący audi A8 wjechał na pasy na skrzyżowaniu przy ulicy 29 listopada i potrącił dwóch przechodzących mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Obydwaj ponieśli śmierć na miejscu. Jeden z pokrzywdzonych został odrzucony kilkanaście metrów na bok, natomiast drugi przez pewien czas znajdował się na masce samochodu. Przed mężczyznami szły kobiety, które zdążyły opuścić przejście. Prawdopodobne jest, że audi A8 wjechało na skrzyżowanie przy zielonej sygnalizacji świetlnej. Wszystko wskazuje jednak na to, że kierowca naruszył zasady ruchu drogowego.

- Kierujący Audi 23 – latek był co prawda trzeźwy, jednakże przeprowadzone dotychczas testy i badania pozwoliły na stwierdzenie w jego organizmie obecności narkotyków. Ustalenia w tym zakresie wymagają pogłębienia. Spowodowane skutki w postaci śmierci dwóch osób, siła uderzenia i uszkodzenia stwierdzone w samochodzie mogą pośrednio wskazywać na prędkość, którą poruszał się kierowca. Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Kutna i od niedawna był właścicielem samochodu, którym śmiertelnie potrącił dwóch mężczyzn - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dzisiaj podjęta została decyzja w sprawie zarzutów. 

- 23 -latek usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania pod wpływem środków odurzających wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosło 2 mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. Nie przyznał się i odmówił wyjaśnień. Kierowany jest wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - poinformował nas Krzysztof Kopania.

Dodaje, że dzisiaj odbyły się sekcje ofiar, wstępne ustalenia wskazują że zginęli na skutek doznanych obrażeń. Z pewnością konieczne będzie powołanie biegłego, którego opinia będzie pomocna w rekonstrukcji wypadku i sprecyzowaniu prędkości z którą poruszył się 23 latek przed potrącenia mężczyzn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE