Reklama

Smog nad Gostyninem, burmistrz apeluje

Opublikowano: śr, 20 lis 2019 17:00
Autor:

Smog nad Gostyninem, burmistrz apeluje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Idzie zima, z kominów już wydobywa się dym, a nad Gostyninem pojawił się gęsty smog. Problem staje się na tyle poważny, że zwrócił na niego uwagę burmistrz Paweł Kalinowski.

Idzie zima, z kominów już wydobywa się dym, a nad Gostyninem pojawił się gęsty smog. Problem staje się na tyle poważny, że zwrócił na niego uwagę burmistrz Paweł Kalinowski.

- Wszyscy odczuwamy w ostatnim czasie znaczne pogorszenie się jakości powietrza, którym oddychamy. Zdarzają się takie dni, kiedy smog unoszący się nad naszym miastem bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie. Główną przyczyną jest beztroskie podejście do spalania w przydomowych kotłowniach, niskiej jakości węgla i miału węglowego - podkreśla burmistrz Paweł Kalinowski. - Niestety zdarza się także, że w kotłach spala się odpady, co jest absolutnie zabronione.

Burmistrz poinformował także, że na terenie Gostynina zostało zamontowanych 5 sensorów przeznaczonych do pomiaru i odczytu wartości zanieczyszczenia powietrza. Dane na żywo sprawdzać można w serwisie Airly (airly.eu/map/pl/).

- Nie trujmy samych siebie, dbajmy o powietrze! - apeluje burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE