Reklama

Śnieg, lód i 3 kolizje: policja podsumowuje działania

Opublikowano:
Autor:

Śnieg, lód i 3 kolizje: policja podsumowuje działania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczorajsza aura nie rozpieszczała kierowców. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji 9 kierujących naruszyło przepisy dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, ponadto doszło do 3 kolizji.

Wczorajsza aura nie rozpieszczała kierowców. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji 9 kierujących naruszyło przepisy dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, ponadto doszło do 3 kolizji. 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wczorajszych działaniach gostynińscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w Płocku. Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mundurowi odnotowali również 3 kolizje, do których doprowadziło niedostosowanie prędkości kierujących pojazdami do warunków drogowych.

- Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy - apeluje gostynińska policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE