Reklama

Reklama

Śnieg, lód i 3 kolizje: policja podsumowuje działania

Opublikowano: śr, 9 sty 2019 14:13
Autor:

Śnieg, lód i 3 kolizje: policja podsumowuje działania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczorajsza aura nie rozpieszczała kierowców. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji 9 kierujących naruszyło przepisy dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, ponadto doszło do 3 kolizji.

Reklama

Wczorajsza aura nie rozpieszczała kierowców. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji 9 kierujących naruszyło przepisy dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, ponadto doszło do 3 kolizji. 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wczorajszych działaniach gostynińscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w Płocku. Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mundurowi odnotowali również 3 kolizje, do których doprowadziło niedostosowanie prędkości kierujących pojazdami do warunków drogowych.

- Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy - apeluje gostynińska policja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.