Reklama

Soczewka czeka na miejsce do kąpieli. Gostynianie będą mile widziani

Opublikowano:
Autor:

Soczewka czeka na miejsce do kąpieli. Gostynianie będą mile widziani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić plażę i miejsce do kąpieli nad jeziorem Soczewka. Będzie to możliwe, jeśli uda się pozyskać dotację marszałka województwa mazowieckiego.

Wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić plażę i miejsce do kąpieli nad jeziorem Soczewka. Będzie to możliwe, jeśli uda się pozyskać dotację marszałka województwa mazowieckiego.

Jezioro Soczewka to wręcz wymarzone miejsce do tego, by w okresie letnim zjeść lody, napić się dobrze schłodzonego napoju, czy rozłożyć się na plaży z całą rodziną. A przy okazji – skorzystać z miejsca do kąpieli pod czujnym okiem ratownika. Na razie pozostaje to w sferze marzeń, ale być może zostanie zrealizowane jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. 

- Nad Jeziorem Soczewka chcemy stworzyć dostępne dla wszystkich chętnych miejsce do kąpieli. Nie myślimy o kąpielisku, bo jego zorganizowanie wiąże się z wieloma skomplikowanymi procedurami - powiedział w rozmowie z naszym portalem Mirosław Krysiak, wójt gminy Nowy Duninów. 

Obecnie trwają procedury związane z wnioskiem o dotację, który złożony został do marszałka województwa mazowieckiego. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, władze gminy Nowy Duninów otrzymają pieniądze, które wykorzystane zostaną na zagospodarowanie plaży w Soczewce. Powstanie tam mały plac zabaw dla najmłodszych. Przygotowany zostanie również plac (utwardzony), na którym będzie można prowadzić działalność gastronomiczną. W planach jest zlecenie Sanepidowi badań czystości wody. Jeśli wypadną pozytywnie, będzie można zatrudnić ratowników i urządzić miejsce do kąpieli.

- Rada Gminy będzie jeszcze musiała podjąć uchwałę dotyczącą długości sezonu kąpielowego - wyjaśnia Mirosław Krysiak. - Mam nadzieję, że uda nam się ściągnąć do Soczewki całe rodziny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE