Reklama

Reklama

Soczewki kontaktowe - jak dopasować je do wady wzroku i trybu życia?

Opublikowano:
Autor:

Soczewki kontaktowe - jak dopasować je do wady wzroku i trybu życia? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Soczewki kontaktowe pozwalają na korygowanie wad wzroku, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii - dbają o nawilżanie i dotlenienie oczu. Oznacza to, że soczewki są bardzo komfortowe w użytkowaniu i - odpowiednio stosowane - nie powodują podrażnień oczu. Soczewki pozwalają na przywrócenie ostrości wzroku u osób z daleko - i krótkowzrocznością, a także starczowzrocznością czy astygmatyzmem. Wybierając soczewki należy sugerować się nie tylko rodzajem wady wzroku, ale także trybem życia - i tu można dokonać wyboru między soczewkami całodziennymi i soczewkami o dłuższym trybie noszenia.

Reklama

 

Rodzaje soczewek kontaktowych

 

Na rynku dostępnych jest wiele soczewek kontaktowych, umożliwiających korygowanie rozmaitych wad wzroku. Różnice dotyczą także trybu noszenia soczewek - dostępne są soczewki jednodniowe, a także takie, które można nosić znacznie dłużej, nawet w nocy. Soczewki sferyczne mają półkolisty kształt i pozwalają na korygowanie daleko - i krótkowzroczności. Soczewki te różnią się mocą optyczną i umożliwiają skorygowanie nawet zaawansowanej wady wzroku. Innym kształtem wyróżniają się soczewki toryczne - przypominają one przeciętego wzdłuż obwarzanka. Taki kształt umożliwia perfekcyjne dopasowanie się soczewki torycznej do powierzchni oka i skorygowanie astygmatyzmu. Z kolei osoby dotknięte problemem prozbiopii, czyli starczowzroczności potrzebują soczewek multifokalnych. Ten typ soczewki kontaktowej wyróżnia się różnymi mocami optycznymi, przez co umożliwia widzenie zarówno w bliży, jak i dali. Warto wspomnieć jeszcze o soczewkach kolorowych, które pozwalają podkreślić naturalny odcień oczu lub go zmienić. Takie soczewki mogą dodatkowo korygować wadę wzroku.

W sklepie internetowym BezOkularow.pl znaleźć można ogromny wybór soczewek korygujących wszystkie wady wzroku, soczewek kolorowych oraz akcesoriów do czyszczenia i przechowywania soczewek. Cały asortyment dostępny jest w atrakcyjnych cenach, a kolejnym udogodnieniem jest bardzo szybka wysyłka.

 

Soczewki miesięczne

 

Ulepszona technologia soczewek kontaktowych oferuje użytkownikom okularów korekcyjnych ogromny wybór, jeśli chodzi o możliwości korekcji wzroku. Miesięczne soczewki kontaktowe eliminują niektóre wyzwania związane z noszeniem codziennych soczewek kontaktowych i przynoszą cały szereg korzyści. 

Niektóre miesięczne soczewki można nosić przez tydzień, nigdy ich nie zdejmując. Wiele rodzajów miesięcznych jednorazowych soczewek kontaktowych można nosić podczas snu - bez stwarzania zagrożenia dla oczu. Oznacza to, że wówczas potrzeba tylko 24 soczewek kontaktowych na cały rok. Dotyczy to oczywiście tylko tych soczewek, w których można spać. Wszystkie inne soczewki miesięczne są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia i należy je zdjąć przed snem.  

Soczewki miesięczne są doskonale przepuszczalne dla tlenu, co pomaga promować zdrowie oczu. Ponadto soczewki miesięczne wykonane z hydrożelu są bardziej elastyczne i wygodne niż standardowe soczewki. Dzięki temu zminimalizowane zostaje ryzyko podrażnienia czy przesuszenia oczu. Przewaga soczewek o dłuższym trybie noszenia nad soczewkami jednodniowymi polega także na tym, że takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne. Osoby stale noszące soczewki powinny zainwestować w soczewki miesięczne - w ten sposób można sporo zaoszczędzić.  

Jak dbać o miesięczne soczewki kontaktowe? Oto najważniejsze zasady dotyczące czyszczenia soczewek:

 • zawsze przed wykonywaniem jakichkolwiek czynności z soczewkami należy dokładnie umyć ręce; zapobiegnie to przeniesieniu zanieczyszczeń i bakterii z dłoni na soczewki,

 • czyszczenie soczewek należy wykonywać po każdym zdjęciu soczewek, a do czyszczenia potrzebny jest specjalny płyn do soczewek; należy użyć kilku kropli zalecanego roztworu, wetrzeć w soczewkę umieszczoną w zagłębieniu dłoni; pozwala to pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i osadów,

 • aby pozbyć się zalegających zanieczyszczeń, należy dodatkowo przepłukać soczewkę kontaktową roztworem,

 • wyczyszczoną soczewkę, której nie zakładamy, należy przechowywać w specjalnym pojemniczku z płynem;  nigdy nie należy używać starego roztworu - należy go każdorazowo wymieniać; należy także pamiętać o dokładnym czyszczeniu samego pojemniczka.

 •  

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy