Reklama

SP 5 otrzymała innowacyjne oświetlenie

Opublikowano:
Autor:

SP 5 otrzymała innowacyjne oświetlenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 mają powody do zadowolenia. Jedna z klas lekcyjnych została bowiem wyposażona w innowacyjne oświetlenie LED. I to zupełnie za darmo.

Dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 mają powody do zadowolenia. Jedna z klas lekcyjnych została bowiem wyposażona w innowacyjne oświetlenie LED. I to zupełnie za darmo.

Możliwe było to dzięki pomyślnej współpracy burmistrza z firmą Energa Oświetlenie z Sopotu. 17 października ubiegłego roku doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami spółki, podczas którego padła propozycja nieodpłatnego wyposażenia w innowacyjne oświetlenie LED jednej z klas w SP 5.

Gostynińska placówka oświatowa jest jedyną na terenie województwa mazowieckiego, która została wytypowana do tego projektu, a zmodernizowana klasa - salą pokazową.

Zainstalowane oświetlenie ma na celu polepszenie pola widzenia, oddawania barw, braku zmęczenia oczu i lepszego skupienia się uczniów. Ponadto zastosowany system LED jest energooszczędny, co przyniesie szkole oszczędności w opłatach za energię elektryczną.

Działania te zostały poprzedzone wizją lokalną sali lekcyjnej, pomiarami fotometrycznymi, dostosowaniem parametrów oświetleniowych do obowiązujących norm, w tym: ustaleniem prawidłowego poziomu natężenia oświetlenia, zapewnieniem równomierności oświetlenia, rozłożeniem luminancji w polu pracy wzrokowej, ograniczeniem olśnienia, doborem barwy światła, doborem oddawania barw oświetlenia.

Spółka Energa Oświetlenie zaprasza do współpracy zainteresowane podmioty, instytucje i jednostki samorządu terytorialnego, których wsparcie może być pomocne dla realizacji pilotażowego projektu świadczenia kompleksowej usługi oświetleniowej w salach lekcyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE