Reklama

Spod skrzydeł ONZ do Gostynina: wyjątkowa wizyta w PUL-u

Opublikowano:
Autor:

Spod skrzydeł ONZ do Gostynina: wyjątkowa wizyta w PUL-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W minionym tygodniu liceum mundurowe gościło dwójkę wolontariuszy, przedstawicieli działającej pod auspicjami ONZ młodzieżowej organizacji AIESEC - największej na świecie instytucji prowadzonej przez młodzież i dla młodzieży.

W minionym tygodniu liceum mundurowe gościło dwójkę wolontariuszy, przedstawicieli działającej pod auspicjami ONZ młodzieżowej organizacji AIESEC - największej na świecie instytucji prowadzonej przez młodzież i dla młodzieży.

I LO PUL obok zaledwie kilku szkół na Mazowszu zostało wyróżnione udziałem w projekcie UnderStand realizowanym w ramach programu Global Volunteer. Projekt wspiera Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 10 – „Mniej nierówności", kierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest promowanie społecznej, ekonomicznej, politycznej równości niezależnie od wieku płci, rasy, pochodzenia, wyznania czy statusu ekonomicznego. Wszystko po to, aby zwiększyć poziom tolerancji wśród Polaków poprzez angażowanie ich w warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z całego świata, oparte na interaktywnych rozmowach dotyczących aktualnych problemów globalnych, a także różnic kulturowych.
Poza udziałem w warsztatach uczniowie gostynińskiej mundurówki przez tydzień mieli możliwość oswajania się z językiem angielskim, którym posługiwali się goście, poznawania kultury i zwyczajów krajów, z których wywodzili się wolontariusze, jak i krajów anglojęzycznych, a także uczenia się nowych zwrotów w niełatwym wydaniu idiomatycznym oraz różnic w pisowni i wymowie angielskiego w USA i Wielkiej Brytanii.
Dwa słowa o naszych gościach:
Celina Yang Qiu - Chinka urodzona w Hongkongu, od wielu lat obywatelka Kanady, niedawno obroniła licencjat z architektury na Uniwersytecie w Toronto.
Rosario Licodia - Włoch, rodowity Sycylijczyk, ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie z politologii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Palermo. Zamierza kontynuować naukę na którejś z europejskich uczelni.
Mamy nadzieję, że Wolontariusze dobrze zapamiętają pobyt w Gostyninie (wizyta u Pana Burmistrza, zwiedzanie zamku) i odwiedziny w Płocku (zoo, molo, katedra, wzgórze tumskie, Małachowianka, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia).
Składamy serdecznie podziękowanie Natalii Kaźmierczak i Jej Rodzicom za podjęcie w swoim domu gości z zagranicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE