Reklama

Spotkanie w SP1 dotyczące reformy oświaty. Co z gostynińskimi szkołami?

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie w SP1 dotyczące reformy oświaty. Co z gostynińskimi szkołami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie odbyło się spotkanie dotyczące reformy oświaty w Gostyninie. Podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami, burmistrz Paweł Kalinowski wraz z dyrektorem Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli, Michałem Łosiem przedstawili, jakie zmiany czekają gostynińskie placówki.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie odbyło się spotkanie dotyczące reformy oświaty w Gostyninie. Podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami, burmistrz Paweł Kalinowski wraz z dyrektorem Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli, Michałem Łosiem przedstawili, jakie zmiany czekają gostynińskie placówki.

Na początku spotkania dyrektor SP1, Magdalena Andrzejczak przywitała zebranych gości. Po chwili głos zabrał burmistrz Paweł Kalinowski, który poinformował, że spotkanie to zostało zorganizowane przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli. Włodarz naszego miasta przypomniał, jakie szkoły będą znajdowały się na terenie Gostynina od przyszłego roku szkolnego. A są to:
- Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Ozdowskiego
- Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Polnej
- Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Bema + klasy 7 i 8 będą kontynuować naukę w budynku po Gimnazjum nr 2 jako uczniowie SP3

W dalszej przemowie burmistrz Gostynina przekonywał, że miasto robi wszystko co może, aby reforma przeszła bezboleśnie oraz oznajmił, że gdyby kolejne spotkania z przedstawicielami szkoły były potrzebne, jest on otwarty na takie propozycje. Oprócz tego Paweł Kalinowski poinformował, że obecni uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 będą kontynuować edukację w nowej placówce przy ul. Polnej, czyli Szkole Podstawowej nr 5.

Po burmistrzu, do głosu doszedł Michał Łoś. Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli powiedział, że od przyszłego roku nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 pozostaną na swoich stanowiskach pracy. Wydawać by się mogło, że wszystko idzie po myśli, jednak w całej reformie jest pewien haczyk... W roku szkolnym 2018/19 szkoły pożegnają klasy ósme oraz wcześniejsze klasy trzecie gimnazjum, przez co w kolejnym roku szkolnym 2019/20 w gostynińskich placówkach zostanie znacznie mniej klas. Krótki komentarz na ten temat udzielił przemawiający przed rodzicami i nauczycielami Michał Łoś, który otwarcie przyznał, że za kilka lat zapotrzebowanie na nauczycieli w podstawówkach znacznie spadnie, więc powinni zabezpieczyć się i szukać pracy w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z danymi dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół i Przedszkoli Michała Łosia, do gostynińskich szkół od przyszłego roku dołączy:
- 63 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1
- 73 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5
- 57 dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3
Nasze miasto zostało podzielone na trzy obwody tak, aby dzieci równomiernie przypadały na trzy gostynińskie podstawówki.

Po zakończeniu przemów, do głosu doszli rodzice uczniów. Jeden z rodziców zapytał, czy dzieci będą miały tych samych nauczycieli? Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Magdalena Andrzejczak poinformowała, że jest to zależne od tego, kto będzie uzupełniał etaty dla nauczycieli. Co natomiast z oddziałami zerowymi? - pytała jedna z matek. Jak przekonuje Michał Łoś, najlepszym miejscem dla dzieci z oddziałów zerowych będzie szkoła podstawowa przy ul. Ozdowskiego. Podczas spotkania rodzice nie ukrywali oburzenia spowodowanego tym, iż uczniowie klas szóstych i tak będą musieli opuścić mury dotychczasowej szkoły i przenieść się do na dwa lata do innego placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE