Reklama

Spotkanie zamiast audytu. Prezes MPK przedstawi (się) radnym

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie zamiast audytu. Prezes MPK przedstawi (się) radnym  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Póki co audyt w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym nie jest konieczny - stwierdził podczas dzisiejszej sesji Paweł Kalinowski. Prezes Władysław Dziachan spotkać się ma za to z radnymi, aby zapoznać się z nimi oraz omówić swoje plany co do cen taryf za wodę i ścieki.

Póki co audyt w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym nie jest konieczny - stwierdził podczas dzisiejszej sesji Paweł Kalinowski. Prezes Władysław Dziachan spotkać się ma za to z radnymi, aby zapoznać się z nimi oraz omówić swoje plany co do cen taryf za wodę i ścieki.

O ewentualną kontrolę w spółce pytała przewodnicząca rady, Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska. Burmistrz odparł, że na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby.

- Prezes Śladowski nie został odwołany na skutek nieprawidłowości. Bilans biegłego za ubiegły rok wykazał, że spółka działała prawidłowo. Jeżeli prezes Dziachan uzna, że audyt jest potrzebny, wówczas taki zarządzimy - wyjaśniał P. Kalinowski.

Radny Zbigniew Chorążek dopominał się natomiast o zorganizowanie spotkania z prezesem MPK, którego Rada przez pół roku nie miała jeszcze okazji poznać osobiście.

- Nie chcielibyśmy, aby doszło do podobnej sytuacji jak w  zeszłym roku,kiedy zarządzono podwyżkę cen taryf. Zależy nam na tym, żeby prezes naświetlił nam sytuację i wyjaśnił jakie ceny będą obowiązywać, jakie zmiany planowane są w spółce - mówił radny.

Burmistrz uznał pomysł spotkania z Władysławem Dziachanem za trafny i zapowiedział, że zostanie on zaproszony na najbliższą sesję Rady Miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE