Reklama

Stara Betoniarnia "odkręca ich los". Zebrali 90 kg nakrętek, teraz pomogą chorej Alicji

Opublikowano:
Autor:

Stara Betoniarnia "odkręca ich los". Zebrali 90 kg nakrętek, teraz pomogą chorej Alicji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć spółka przystąpiła do akcji dopiero kilka tygodni temu, już udało się jej zebrać ponad 90 kg nakrętek. MCH Stara Betoniarnia wspiera Fundację Pomocy Dzieciom "Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi", a kolejnym celem jest pomoc 11-letniej Alicji Brzezińskiej z Gostynina.

Choć spółka przystąpiła do akcji dopiero kilka tygodni temu, już udało się jej zebrać ponad 90 kg nakrętek. MCH Stara Betoniarnia wspiera Fundację Pomocy Dzieciom "Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi", a kolejnym celem jest pomoc 11-letniej Alicji Brzezińskiej z Gostynina. 

- Zdałem sobie sprawę, jak wiele nakrętek marnotrawimy na co dzień. A przecież zdjęcie ich z butelek tak naprawdę nic nas nie kosztuje, za to może okazać się bezcenne dla potrzebujących osób - zauważa prezes MCH, Stara Betoniarnia.

Akcja "Odkręćmy ich los" działa na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom "Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi". Zebrane w trakcie akcji nakrętki trafiają na sprzedaż, a po recyklingu wykorzystywane są m.in do produkcji doniczek. Pieniądze ze sprzedaży pozwalają na zakup leków, środków higieny, aparatury medycznej, czy sfinansowanie rehabilitacji podopiecznych fundacji. Wczoraj w Gostyninie gościł jej prezes, Dariusz Koral, który odebrał z rąk szefa spółki MCH aż 90 kg nakrętek. 

- Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Rodziny przynosiły nam całe reklamówki, część z nich zbierała nakrętki już wcześniej, nie wiedząc nawet, że magazynowane są w Starej Betoniarni. Inni zainteresowali się akcją, po tym, jak my do niej przystąpiliśmy. Wszystkim, w imieniu fundacji serdecznie dziękujemy - mówi Rafał Różański. 

Prezes spółki dodaje, że jest po rozmowach z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3, która wyraziła chęć włączenia się do akcji. Na 90 kg zbiórka się bowiem oczywiście nie kończy, a priorytetem na najbliższe tygodnie jest pomoc dla Alicji Brzezińskiej, 11-letniej gostyninianki. Wszyscy chętni do udziału w zbiórce zapraszani są do siedziby MCH Stara Betoniarnia. Do dzieła!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE