Reklama

Reklama

Starostwo ze sprzętem ratującym życie

Opublikowano: śr, 30 wrz 2020 12:48
Autor:

Starostwo ze sprzętem ratującym życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe otrzymało nowoczesny defibrylator AED. Pracownicy zostaną przeszkoleni, jak ratować życie w razie nagłego zatrzymania krążenia.

Reklama

Starostwo Powiatowe otrzymało nowoczesny defibrylator AED. Pracownicy zostaną przeszkoleni, jak ratować życie w razie nagłego zatrzymania krążenia.

Zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy styl życia. Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, w którym serce przestaje pracować w prawidłowy sposób, a jego skutkiem może być niedotlenienie organizmu. W takiej sytuacji musimy reagować błyskawicznie, bo po upływie około czterech minut od ustania krążenia dochodzi do nieodwracalnych w skutkach zmian w centralnym układzie nerwowym.

Mając na uwadze, jak ważnym elementem w ochronie ludzkiego życia jest defibrylator AED oraz ilość klientów przyjeżdżających codziennie do naszych wydziałów, Starostwo Powiatowe w Gostyninie rozpoczęło rozmowy z potencjalnymi sponsorami.

W dniu 28 września urząd otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny AED z rąk Agnieszki Sulkowskiej, dyrektora Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku, w ramach zadania "organizowanie i udzielanie pierwszej pomocy w nagłych zachorowaniach i wypadkach, które wystąpiły w miejscu pracy, służby lub pobieranej nauki".

Oprócz przekazanego sprzętu wytypowani pracownicy z wydziałów odpowiedzialni za ewakuację i pierwszą pomoc zostaną przeszkoleni z obsługi pozyskanego sprzętu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.