Reklama

Reklama

Startuje druga edycja „Zdrowia dla Płocka”. Ruszył nabór wniosków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Startuje druga edycja „Zdrowia dla Płocka”. Ruszył nabór wniosków - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Orlen rozpoczyna nabór do drugiej edycji programu „Zdrowie dla Płocka”. O wsparcie finansowe mogą wnioskować organizacje z Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego.

Reklama

Przypomnijmy,„Zdrowie dla Płocka” to program kierowany do organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych działających na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących. Mogą to być na przykład szkoły, przedszkola oraz biblioteki publiczne, domy kultury, jednostki ochotniczej straż pożarnej, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, czy też parafie. Wnioskodawcy mogą starać się o darowiznę wysokości nawet 20 tys. złotych.

- Dzięki funduszom pozyskanych w ramach programu Zdrowie dla Płocka realizujemy projekt „Czas na zdrowie w Dobrzykowie!”. Skupia się on na mieszkańcach Dobrzykowa i ma propagować wśród nich zdrowy styl życia – przekonuje Małgorzata Zielińska-Kowalewska, Członek Zarządu KGW Dobrzykowiank. - W programie nie zabrakło też zajęć sportowych z trenerem. Bardzo chcemy aby mieszkańcy spotykali się w miłej atmosferze, a przy okazji zależy nam aby zrobić coś pożytecznego, zadbać o zdrowie – dodała. 

W ubiegłorocznej edycji programu darowiznę otrzymało 28 organizacji. Wśród nich znalazła się m.in. inicjatywa wspomnianego już Koła Gospodyń, które w ramach projektu organizatorzy postanowili przekazać mieszkańcom wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania. Ważnym elementem w projekcie było też przełamanie niechęci do podejmowania aktywności fizycznej.

Wyniki naboru do drugiej edycji programu zostaną ogłoszone przez Fundację do końca października br. Natomiast realizacja zwycięskich projektów może rozpocząć się już 2 listopada 2021 roku.

- Pierwsza edycja programu pokazała duże zainteresowanie działaniami z zakresu profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów – powiedziała Agada Górnicka, dyrektor biura relacji z otoczeniem PKN Orlen.- Wierzymy, że kontynuacja tej inicjatywy wzmocni lokalną społeczność, zwiększy jej świadomość zdrowotną, a także zachęci do regularnych badań. Środki finansowe w formie darowizn o łącznej wartości 300 tys. złotych trafią do lokalnych organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności i wiedzą, jak na nie odpowiedzieć – precyzuje.

Więcej szczegółowych informacji na stronie zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy