Reklama

Stop, trzeźwość! Policja kontroluje kierowców

Opublikowano:
Autor:

Stop, trzeźwość! Policja kontroluje kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu gostynińskiego policjanci w codziennej służbie prowadzą działania „Stop trzeźwość". Tylko w dniu wczorajszym skontrolowali prawie 140 kierujących. Wszyscy zbadani byli trzeźwi.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu gostynińskiego policjanci w codziennej służbie prowadzą działania ?Stop trzeźwość". Tylko w dniu wczorajszym skontrolowali prawie 140 kierujących. Wszyscy zbadani byli trzeźwi.

Jak wynika z analiz jednym z problemów, a zarazem głównym zagrożeniem na naszych drogach jest uczestnictwo w ruchu drogowym nietrzeźwych kierujących, zarówno będących pod działaniem alkoholu jak i środków odurzających działających podobnie do alkoholu.  Według Narodowego Programu Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego  okolicznościami sprzyjającymi szczególnie wysokiemu ryzyku niebezpiecznych zachowań  kierujących pojazdami  w ruchu drogowym w Polsce jest kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających. Dlatego na terenie naszego powiatu gostynińscy policjanci w codziennej służbie prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości  kierujących. Ponadto dodatkowo systematycznie prowadzone są działania „Alkohol i narkotyki". Wszystko  to ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby osób nietrzeźwych.

Mając na uwadze dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w naszym powiecie opisane działania będą kontynuowane w przyszłości. Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób, aby w przypadku napotkania nietrzeźwego kierowcy bezzwłocznie informować o tym Policję i wszelkimi dostępnymi, ale bezpiecznymi metodami nie dopuszczać do kierowania pojazdami nietrzeźwych. Zdecydowana i właściwa reakcja może uratować życie wielu niewinnych osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE