Reklama

Strażacy nie łamią się przed lodem

Opublikowano:
Autor:

Strażacy nie łamią się przed lodem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 16 – 18 stycznia, gostynińscy strażacy brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – lodowego. Ćwiczenia przeprowadzone zostały na jeziorze ,, Bratoszewo ” w Gostyninie

W dniach 16 ? 18 stycznia, gostynińscy strażacy brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno ? lodowego. Ćwiczenia przeprowadzone zostały na jeziorze ,, Bratoszewo ? w Gostyninie

Celem prowadzonych ćwiczeń,  było przypomnienie zasad bhp podczas działań na lodzie oraz  doskonalenie technik ratowniczych przy użyciu posiadanego sprzętu ratowniczego w tym udzielanie pomocy osobom, pod którymi załamał się lód.
W związku z istniejącym realnym zagrożeniem, apelujemy  o zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na zamarznięte rzeczki oraz jeziora. Grubość lodu nie jest jeszcze wystraczająca aby gwarantowała nam ona bezpieczne przebywanie na nim. Tymczasem na jeziorach codziennie można spotkać  wędkarzy łowiących spod lodu. Nie brak też "spacerowiczów", którzy to niejednokrotnie nie zachowując szczególnej ostrożności i rozwagi  przebywają na  kruchym lodzie.
Pamiętajmy, jeśli zauważymy osoby, pod którymi załamał się lód, natychmiast należy powiadomić służby ratownicze w tym przypadku wskazanym byłoby powiadomić  jako  pierwszą  Państwową  Straż  Pożarną       ( tel. 998 lub 112) , która przy użyciu specjalistycznego sprzętu  może prowadzić skuteczne działania ratownicze w tym zakresie. W dalszej kolejności  przy zachowaniu szczególnej ostrożności, należy podjąć próbę udzielenia pomocy w ramach własnych możliwości mając na uwadze przede wszystkim własne bezpieczeństwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE