Reklama

Strażacy z powiatu gostynińskiego na ćwiczeniach w Sochaczewie

Opublikowano:
Autor:

Strażacy z powiatu gostynińskiego na ćwiczeniach w Sochaczewie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszły piątek na terenie powiatu sochaczewskiego odbyły się ćwiczenia manewrowe dla strażaków. Ich celem było doskonalenie technik ratowniczo-gaśniczych z uwzględnieniem działań na wodzie oraz współpracy strażaków z różnych powiatów. W wydarzeniu udział wzięli strażacy z powiatu gostynińskiego.

W zeszły piątek na terenie powiatu sochaczewskiego odbyły się ćwiczenia manewrowe dla strażaków. Ich celem było doskonalenie technik ratowniczo-gaśniczych z uwzględnieniem działań na wodzie oraz współpracy strażaków z różnych powiatów. W wydarzeniu udział wzięli strażacy z powiatu gostynińskiego.

Na dzielnych strażaków czekały trzy odcinki bojowe. Pierwszy odcinek dotyczył pożaru zabudowań przemysłowych oraz samochodu osobowego. Zadaniem strażaków była również ewakuacja i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w pożarze. Drugie ze zdarzeń zakładało wystąpienie pożaru na wyspie w obrębie zalewu, gdzie odbywał się biwak. Strażacy ewakuowali osoby zagrożone z wykorzystaniem łodzi ratowniczych, a następnie na wyspę transportowane były pompy i armatura pożarnicza w celu podjęcia działań gaśniczych. Trzeci odcinek stanowił wsparcie dla działań gaśniczych i polegał na przetłaczaniu wody z zalewu na odległość ok. 1000 m, do miejsca pożaru zabudowań przemysłowych. W tym celu wykorzystano głównie autopompy pojazdów pożarniczych. Ostatnim elementem było omówienie przebiegu działań i wyciągnięcie wniosków.

W ćwiczeniach udział wzięły w sumie 22 zastępy straży pożarnej, w tym 13 zastępów z terenu powiatu sochaczewskiego oraz 9 zastępów wchodzących w skład Kompanii Powodziowej Płońsk z powiatów: płońskiego, płockiego, gostynińskiego, grodziskiego i sierpeckiego. Na wydarzeniu pojawili się m. in strażacy z Gostynina Pacyny i Sannik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE