Reklama

Stulecie gostynińskiej "Jedynki"

Opublikowano:
Autor:

Stulecie gostynińskiej "Jedynki" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą sobotę - 18 listopada br. odbyły się obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., która została odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Kazanie wygłosił ksiądz infułat Wojciech Góralski, który między innymi w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na osiągnięcia i sukcesy tej placówki oświatowej.

W ubiegłą sobotę - 18 listopada br. odbyły się obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., która została odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Kazanie wygłosił ksiądz infułat Wojciech Góralski, który między innymi w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na osiągnięcia i sukcesy tej placówki oświatowej.

Następnie wszyscy zebrani przeszli ulicami miasta do szkoły im. Armii Krajowej, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona zmarłym pedagogom placówki. Symbolicznego przecięcia wstęgi pod Ścianą Pamięci dokonali: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, senator Rzeczpospolitej Polskiej Marek Martynowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie Magdalena Andrzejczak, absolwentka szkoły i prezes Gostynińskiego Towarzystwa Kulturalno-Naukowego dr Barbara Konarska-Pabiniak, Mikołaj Krysiak przedstawiciel Społeczności Uczniowskiej i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Tatiana Popovych przewodnicząca i przedstawiciel Rady Rodziców.

Z okazji jubileuszu została także wydana książka pt. "Sto lat Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie" pod redakcją nauczycielki Elżbiety Marciniak.

Kolejnym punktem programu, który odbył się już w sali gimnastycznej, było ślubowanie pierwszoklasistów. Potem głos zabrała dyrektor szkoły Magdalena Andrzejczak, kładąc nacisk na konieczność wychowania uczniów w poszanowaniu historii. Wśród zaproszonych gości, wystąpił też Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, który między innymi powiedział: - Dziś z dumą stwierdzam, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie, to szkoła o wielkich tradycjach, która nauczała i wychowała wiele pokoleń. Wśród absolwentów tej placówki są tacy, którzy osiągnęli życiowy sukces i pełnią odpowiedzialne funkcje w życiu społeczno-gospodarczym Gostynina i kraju. Jestem przekonany, że inteligencja, szlachetność, mądrość i dobroć tych, którzy tworzyli oblicze tej Szkoły była ogromna. Obecna Dyrekcja i Rada Pedagogiczna są godnymi Ich następcami. Z dużym uznaniem zwracam się do obecnych tu pedagogów i emerytowanych pracowników Szkoły, którzy codziennym nauczycielskim trudem kształtowali i kształtują intelekt i osobowość młodych ludzi.

Jubileusz uatrakcyjnił program artystyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły, a uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem jubileuszowego tortu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE