Reklama

Reklama

Stypendia dla płocczan i mieszkańców powiatu płockiego. Ruszyły zapisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Stypendia dla płocczan i mieszkańców powiatu płockiego. Ruszyły zapisy  - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już 13. edycja programu stypendialnego Fundacji PKN ORLEN dla dzieci i młodzieży z Płocka i powiatu Płockiego. Skorzystać mogą uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.

Reklama

W zeszłym roku stypendium otrzymało 135 osób. O stypendium można ubiegać się dwoma ścieżkami  - o sportowe mogą starać się uczniowie ze średnią co najmniej 4,0, zaś naukowe ze średnią co najmniej 4,75 (szkoły podstawowe) lub 4,5 (szkoły średnie). Za dodatkową aktywność, np. udział w konkursach można zdobyć dodatkowe punkty. Jest o co walczyć, bo uczniowie szkół podstawowych będą otrzymywać 200 zł miesięcznie, a uczniowie szkół ponadpodstawowych 300 zł miesięcznie. 

- Zeszłoroczny nabór do programu stypendialnego udowodnił, że pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, nasza młodzież konsekwentnie dąży do obranego celu i realizuje marzenia. Niezmiernie cieszymy się, że nasi stypendyści nie zapominają również o działalności wolontariackiej, aktywnie angażując się w działania, również te wirtualne. Jesteśmy świadomi jaka ogromna siła i potencjał tkwi w tych młodych ludziach. Wierzymy, że przyznane przez nas stypendia pomogą im w staraniach w drodze do realizacji ich marzeń – mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Roczne stypendia otrzymają kandydaci z największą liczbą punktów. Formularz online trzeba wypełnić do 20 września, a do 4 października wydrukowany wniosek i komplet dokumentów należy przesłać na adres Fundacji ORLEN. 

Program dla dzieci i młodzieży z Płocka i powiatu płockiego jest jednym z sześciu programów stypendialnych realizowanych przez Fundację ORLEN. W minionym roku stypendyści uczestniczyli w integracyjnej grze online kładącej akcent na kompetencje XXI wieku - myślenie logiczne, pracę w grupie, a także podejmowanie decyzji pod presją czasu.

Regulamin i szczegółowe informacje dotyczące przyznawania stypendium można znaleźć tutaj

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy