Reklama

Suplementy diety – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Suplementy diety – na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Suplementy diety cieszą się ogromną popularnością, istnieje wielu producentów suplementów, setki firm i tysiące produktów. Jednym z powodów tej sytuacji są niezbyt restrykcyjne regulacje prawne związane z suplementami diety. Dlatego przy zakupie tego typu produktów należy być ostrożnym i zakupów dokonywać u sprawdzonych producentów. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu produktów.

Wszechobecne reklamy suplementów diety sprawiają, że można odnieść wrażenie, że na każdą dolegliwość znajdziemy jakiś produkt. Czy to zgaga, czy ból żołądka, weź tabletkę i po krzyku. Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu suplementu diety jest to czy:

- Jesteś w ciąży lub w okresie laktacji – na każdym z produktów musi być informacja na temat tego czy produkt przeznaczony jest dla kobiet w ciąży

- przyjmujesz inne leki na dane schorzenie – niektóry suplementy diety mogą mieć negatywny wpływ na działanie przyjmowanych lekarstw.

- przed spożyciem suplementu diety skonsultuj się z lekarzem – jeśli dowiesz się że Twój lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań, możesz je przyjmować.

Suplementy diety od uznanych producentów
Przy wyborem produktu sprawdź skąd on pochodzi oraz kto go wyprodukował. Najlepsze produkty są w sprzedaży na rynku od długiego czasu, są produkowane przez firmy z długim stażem, np. Forever Living Products, są wysokiej jakości i ich działania jest przetestowane. Ceny takich produktów są zazwyczaj wyższe, gdyż firmy kładą nacisk na badania i certyfikaty, co wiąże się z większymi nakładami finansowymi.
 

Sprawdzone sklepy z suplementami diety
Nie ma znaczenia, gdzie kupujesz suplementy diety – czy to w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Ważne jest to, aby warunki przechowywania produktów były zgodne z zaleceniami producenta – wilgotność czy nasłonecznienie mogą mieć wpływ na zawartość produktu. Jednym ze sprawdzonych sklepów z suplementami diety na bazie aloesu jest sklep Aloe Forever pod adresem https://aloe-forever.pl/

Skład na etykiecie produktu
Informacje na temat składu szczegółowego produktu, sposobie zażywania a także środków ostrożności powinny znajdować się na etykiecie. Należy też sprawdzić czy wymieniony jest tam producent oraz data przydatności do spożycia.

Dodatkowe informacje o składzie suplementów
Przed złożeniem zamówienia w sklepie internetowym dobrze jest poszukać informacji na temat wybranego produktu a także opinii innych konsumentów. Warto też sprawdzić stronę internetową producenta, poszukać informacji na temat poszczególnych składników danego produktu oraz sprawdzić czy nie zagrażają one zdrowiu, są bezpieczne dla kobiet w ciąży czy epileptyków.

Suplementy diety mogą być bardzo pomocne w uzupełnianiu niedoborów mineralnych i witaminowych, mogę wpływać na poprawę trawienia czy uśmierzać ból głowy. Jednakże trzeba pamiętać, że właściwy wybór produktu pomoże zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również w niektórych przypadkach nasze zdrowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE