Reklama

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w gostynińskiej Trójce [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w gostynińskiej Trójce [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 Gostyninie włączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jego tegoroczne hasło brzmiało „Autyzm - poznaj zanim ocenisz”.

Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 Gostyninie włączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jego tegoroczne hasło brzmiało „Autyzm - poznaj zanim ocenisz”.

Zdecydowana większość uczniów i nauczycieli SP 3 miało na sobie ubrania z niebieskimi akcentami, demonstrując w ten sposób swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. W czasie zajęć dzieci dowiadywały się, w jaki sposób patrzą na świat i zachowują się osoby dotknięte autyzmem. 
Za pomocą specjalnie dobranych akcesoriów stymulowane były zaburzenia zmysłów, co pozwalało doświadczyć na własnej skórze trudności, które na co dzień mają osoby autystyczne. Swoją solidarność z osobami dotkniętymi tym schorzeniem dzieci z gostynińskiej Trójki zademonstrowały, wypuszczając w górę niebieskie balony i krzycząc „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. 
Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Martę Bartosiak, Dobrosławę Bembenistę i Weronikę Pokropińską, które przygotowały też tablicę informacyjną propagującą ideę obchodów Dnia Autyzmu. Celem wszystkich działań było podniesienie świadomości uczniów SP 3 i zwrócenie ich uwagi na potrzeby osób dotkniętych autyzmem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE