Reklama

Świetne wieści dla kierowców! Będzie mniej mandatów!

Opublikowano:
Autor:

Świetne wieści dla kierowców! Będzie mniej mandatów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie jeszcze w tym roku kierowcy nie będą karani mandatami za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Policja weryfikować będzie dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku kierowcy nie będą karani mandatami za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Policja weryfikować będzie dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

W myśl obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który nie może przedstawić kontrolującym go policjantom dowodu rejestracyjnego lub ważnej polisy OC, może zapłacić za to karę do 250 złotych. Zazwyczaj w takiej sytuacji mandat wynosi 50 złotych. 
Już niebawem w Centralnej Ewidencji Pojazdów dostępne będą wszystkie dane zawarte w papierowej wersji dowody rejestracyjnego. Jak zapewniają przedstawiciele ministerstwa cyfryzacji, oznacza to, że będzie można jeździć bez papierowego dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wejdą w życie nowe przepisy, spodziewać się jednak można, że stanie się to jeszcze w 2018 roku.
Przedstawiciele ministerstwa cyfryzacji podkreślają, że po wprowadzeniu w życie nowych regulacji prawnych kierowcy w dalszym ciągu będą musieli mieć przy sobie prawo jazdy. Papierowe dokumenty –  dowód rejestracyjny i OC będą niezbędne w przypadku wyjazdów za granicę, ponieważ zagraniczne służby nie będą jednak miały dostępu do systemu CEP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE