Reklama

Świetny debiut w Torowych Mistrzostwach Polski: rolkarze Zwoleń-Team zdobyli 3 medale

Opublikowano:
Autor:

Świetny debiut w Torowych Mistrzostwach Polski:  rolkarze Zwoleń-Team zdobyli 3 medale - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezwykle udane dla Zwoleń-Team okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Zawody odbyły się w dniach 12-14, lecz ze względu na niesprzyjająca pogodę piątkowe starty się nie odbyły.

Niezwykle udane dla Zwoleń-Team okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Zawody odbyły się w dniach 12-14, lecz ze względu na niesprzyjająca pogodę piątkowe starty się nie odbyły.

W sobotę rano udało się rozegrać dystans sprinterski 300m, w którym to srebrny medal w kat. MASTERS 30-39 wywalczył na 200 metrowym torze trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasza Flejszer, z kolei podopieczne uplasowały się na:
11 miejscu Ada Kafarska /młodziczka/ na 32 zawodniczki
12 miejscu Zosia Kotfasiska /kadetka/ na 22 zawodniczki  
14 miejscu Martyna Śmiałkowska /kadetka/ j.w.
15 miejscu Maja Michalska /kadetka/ j.w.

Niestety później ponownie pojawiły się opady, które uniemożliwiły dalsze rozgrywanie zawodów. Organizatorzy i uczestnicy jednak się nie poddali i ok. 21:30 udało się rozpocząć sesję wieczornych wyścigów, podczas, której odbyły się biegi na eliminację 3000m i 5000m.

Wyniki kadetek i młodziczki:
8 miejsce Ady /na 32 zawodniczki/ podczas biegu na 3000m
9 miejsce Martyny /na 22 zawodniczki/ podczas biegu na 5000m  
11 miejsce Zosi
18 miejsce Mai.

Niedziela to już piękna pogoda i realizacja całego założonego programu, który rozpoczęliśmy konkurencją sprinterską 500m ze wspólnego startu. Złoty medal w kat. masters 30-39 zdobył trener ZWOLEŃ-TEAM, natomiast zawodniczka Ada z biegów eliminacyjnych awansowała do trzeciego ćwierćfinału zajmując w nim III miejsce /do półfinału wchodziły tylko dwie pierwsze zawodniczki/.
- Maja w przedbiegach 2 biegu zajmuje 4 miejsce
- Martyna w przedbiegach 3 biegu zajmuje 4 miejsce
- Zosia w przedbiegach 4 biegu zajmuje 3 miejsce.

W południe rozegrano kolejną konkurencję bieg na 3000m do mety mastersów, w której to srebrny medal przypadł trenerowi UKS ZWOLEŃ-TEAM.
Nasze kadetki w biegu na 3000m na punkty uplasowały się na:
- 12 miejscu Zosia
- 16 miejscu Martyna
- 20 miejscu Maja, a młodziczka Ada w biegu na 2000 m na punkty osiągnęła wysokie 9 miejsce na 32 zawodniczki.

Rolkarze Zwoleń-Team po raz pierwszy rywalizowali w Torowych Mistrzostwach Polski dotrzymując kroku ponad 300 utytułowanym, licencjonowanym zawodnikom z całej Polski jak i z zagranicy.

- Gratulacje dla naszych zawodniczek za wspaniałą walkę do ostatnich metrów toru wrotkarskiego. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców za wysiłek organizacyjny... To dzięki Waszemu wsparciu, pracy na rzecz  dzieci stwarzamy młodym możliwość sportowej rywalizacji, rozwijania się. Atmosfera zawodów była świetna i z całą pewnością można powiedzieć, że te zawody na długo zapiszą się w naszej pamięci - mówi trener.

A już w ten weekend Zwoleń-Team wystartuje w 1 etapie Pucharu Kaszub w m. Rozłazino oraz w II PKO Festiwalu Biegowym w Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki !

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE