Reklama

Świętowali Dzień Rodzin Zastępczych [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Świętowali Dzień Rodzin Zastępczych [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz trzynasty w Polsce, a po raz szósty w powiecie gostynińskim świętowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie celebrowało święto nieco wcześniej, bo 19 maja. Miejscem imprezy był teren Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz szósty w powiecie gostynińskim świętowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie celebrowało święto nieco wcześniej, bo 19 maja. Miejscem imprezy był teren Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.

W programie obchodów przewidziano nie tylko odpoczynek i rekreację, ale również zajęcia dydaktyczne, które sprawiły wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Goście, wśród których najważniejsi byli rodzice zastępczy oraz dzieci mieli możliwość zasiąść w szkolnych ławach, gdzie używając stalówki i atramentu odbyli lekcję kaligrafii. Zapoznali się także ze zwyczajami obowiązującymi przed ponad pół wieku w szkole podczas lekcji i przerwy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom ukończenia kursu kaligrafii. 

Podczas warsztatów pszczelarskich uczestnicy spotkali się z pszczelarzem, który opowiadał o życiu oraz zwyczajach pszczół. Dzieci próbowały rozmaitych gatunków miodu oraz robiły własnoręcznie woskową świeczkę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w olejarni, gdzie dzieci czynnie pomagały w procesie tłoczenia oleju z ziaren lnu, wyrabiały masło w kierzance. Lekcja połączona była z degustacją. 

Goście mieli również możliwość spaceru po sielskiej wsi polskiej, oglądania chat, podziwiania dawnych dekoracji kujawskiej chałupy – bibułkowych bukietów, kwiatowych girland, słomianych pająków zawieszanych u sufitu. Dzieci chętnie głaskały kozy, zaś dorośli próbowali swoich sił w praniu w balii na tarze. 

Po tak wielu zajęciach uczestnicy chętnie odpoczywali w cieniu drzew ciesząc się poczęstunkiem, muzyką i tańcami.
Organizator rodzinnej pieczy zastępczej dziękuje wszystkim uczestnikom za obecność, szczególnie zaś dziękuje rodzinom zastępczym za ich codzienny trud, zaangażowanie oraz miłość i troskę, którą dają dzieciom. 

Wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie, ul. Ozdowskiego 1a.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE