Reklama

Świętowali jubileusz. Ośrodek w Mocarzewie ma 60 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Świętowali jubileusz. Ośrodek w Mocarzewie ma 60 lat [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkową, 60. już rocznicę istnienia obchodził wczorajszego dnia Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. W trakcie obchodów nie zabrakło podziękowań, gratulacji, jak i łez wzruszeń. W uroczystościach udział wzięli m.in przedstawiciele władz powiatu gostynińskiego.

Wyjątkową, 60. już rocznicę istnienia obchodził wczorajszego dnia Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. W trakcie obchodów nie zabrakło podziękowań, gratulacji, jak i łez wzruszeń. W uroczystościach udział wzięli m.in przedstawiciele władz powiatu gostynińskiego.

Patronką ośrodka jest Bł. Matka Celina Borzęcka.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy ma swoja długą i piękną tradycję. Istnieje od 15 września 1957r. w którym wychowywało się wiele pokoleń dziewcząt i chłopców niepełnosprawnych intelektualnie. Jest on otwarty dla wszystkich dzieci niepełnosprawnych niezależnie od wyznania.

Hasło „Miłością i Prawdą”, wynika z doświadczeń pokoleń i jest wpisane w powołanie i charyzmat Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Wyrasta z Ewangelii, której wartość jest niepodważalna i zawsze była, jest i będzie kulturotwórcza. Jest to program wychowania integralnego, którego główną cechą jest szacunek i troska o wszechstronny rozwój wychowanka.

Wychowanie w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Mocarzewie to pomoc niesiona wychowankom w ich rozwoju, w procesie odkrywania swojej zdolności, umiejętności i zainteresowań. Wychowawca pomaga dziecku w trudzie poznawania i przemiany siebie, tworzeniu nowego człowieka zdolnego do miłości Boga i ludzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE