Reklama

Święty obraz trafił do powiatu gostynińskiego

Opublikowano:
Autor:

Święty obraz trafił do powiatu gostynińskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z otwartymi sercami przywitały go tysiące katolików z całego regionu - w ubiegłym tygodniu w powiecie gostynińskim pojawił się obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na ten dzień wierni czekali od września, dlatego też wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik.

Z otwartymi sercami przywitały go tysiące katolików z całego regionu - w ubiegłym tygodniu w powiecie gostynińskim pojawił się obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na ten dzień wierni czekali od września, dlatego też wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik.

Dokładnie 3 września rozpoczęła się peregrynacja kopii świętego obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry w Częstochowie. W ostatnim tygodniu ikona trafiła do powiatu gostynińskiego.Wierni dwoili się i troili, by godnie powitać wizerunek Maryi. Trasa wędrówki udekorowana była flagami w barwach kościelnych: żółtych niebieskich i białych oraz barwach narodowych. Również na ogrodzeniach posesji podziwiać można było proporcje i wstążki. Jako pierwsi z przyjazdu obrazu cieszyć mogli się katolicy z gminy Sanniki, skąd ikona powędrowała do Pacyny, Osmolina, Kiernozi, Luszyna, Śleszyna, Żychlina, a następnie Suserza i Trębek.

Przy przekazaniu z parafii do parafii, obraz zostaje przyjęty przez konwój samochodów Ochotniczej Straży Pożarnej. Kolumna eskortowana jest przez policję, zaś wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w procesji na barkach strażaków. Nie bez powodu ikona spoczywa na ramionach druhów - waży bowiem ok. 80 kg. Następnie procesja wraz z obrazem udają się wspólnie na mszę świętą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE