Reklama

Reklama

Sylwester Ziemkiewicz nowym starostą płockim. - Rozumiem ciężar tej funkcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki/ profil FB Sylwestra Ziemkiewicza

Sylwester Ziemkiewicz nowym starostą płockim. - Rozumiem ciężar tej funkcji - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki/ profil FB Sylwestra Ziemkiewicza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od środy, 22 września, decyzją radnych powiatu, starostą płockim został Sylwester Ziemkiewicz. Zastąpi on na tym stanowisku tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka. - To będzie duże wyzwanie. Mariusz był świętym starostą i wizjonerem. Biorę na siebie tę odpowiedzialność – mówił nowy starosta w rozmowie z nami.

Reklama

Wrześniowa sesja rady powiatu była wyjątkowa. Jak już informowaliśmy, to podczas niej rajcy wybierali nowego szefa powiatu. Wśród kandydatów największe szanse miał Sylwester Ziemkiewicz, wójt Radzanowa, który kilka dni wcześniej otrzymał m.in. rekomendację powiatowego PSL-u. To właśnie on został wybrany nowym starostą.

- Obejmowanie stanowiska po świętej pamięci staroście nie będzie proste – mówił w rozmowie z nami. -  Mariusz był prawdziwym liderem. Funkcjonowanie powiatu płockiego pod jego przewodnictwem było niezwykłe. Rozumiem ciężar tej funkcji, jednak zrobię wszystko, by zapewnić dalszy rozwój pięknej ziemi płockiej – zapewniał.

Decyzja o przejęciu tej funkcji nie była dla Ziemkiewicza łatwa. Nie chciał on zostawiać Radzanowa, miejscowości, z której to samorządem spędził całą swoją dotychczasową karierę. Objęcie fotela starosty to dla niego prawdziwy „skok na głęboką wodę”. Dokonał go jednak świadomie - m.in. po rozmowie z rodziną śp. Mariusza Bieńka. 

- Długo zastanawiałem się nad podjęciem tego wyzwania. Cały czas miałem w pamięci moją gminę. W dalszym ciągu chcę być jak najlepszym reprezentantem Radzanowa już na poziomie powiatu płockiego – przekonywał nowy starosta płocki. - To będzie dla mnie nowe wyzwanie, któremu chc sprostać. Nie ukrywam jednak, że dużo dała mi rozmowa z rodziną śp. Mariusza. Także jego bliscy namawiali mnie, że to dobra decyzja – mówił.

Jak przekonywał starosta Ziemkiewicz, fotel starosty płockiego, którego kadencja znajduje się już w połowie drogi, nie jest do końca wygodny. Należy wejść bowiem w wiele rozpoczętych tematów. Właśnie dlatego kadencja Sylwestra Ziemkiewicza w dużym stopniu będzie polegała na kontynuacji rozpoczętych działań – choć nie tylko.

- Jesteśmy w połowie kadencji, czasu na działania nie ma zatem dużo – mówił Ziemkiewicz. - Chcę pracować jak najsprawniej, według schematu: „rozpoznanie problemu, działanie i przyspieszenie dynamiki pozytywnych działań w powiecie płockim”. W wielu kwestiach z całą pewnością postawię na kontynuację polityki Mariusza Bieńka. Dobrze znałem się ze starostą, współpracowaliśmy przez lata i znaliśmy się prywatnie, dlatego dla mnie to oczywiste, że trzeba dokończyć rozpoczęte przez niego sprawy. Zawsze uważałem, że podstawą jak najlepszego funkcjonowania samorządu jest kontakt i wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców. Chcę spotykać się z ludźmi i realizować zgłaszane przez nich sprawy. Na to postawię – zdradził.

Wybór nowego starosty miał miejsce wczoraj. Od 22 września Ziemkiewicz przejął wszystkie obowiązki szefa powiatu. I choć od tej chwili minęły nieco ponad 24 godziny, to – jak zapewnia nowy starosta – niezwłocznie zaczął intensywną pracę.

- Już zabrałem się do pracy – zapewniał w rozmowie z nami starosta płocki. - Od samego poranka robiliśmy analizę pierwszych problemów  dotyczących powiatu płockiego, zaplanowaliśmy też kolejne spotkania w tym temacie w gronie najbliższych współpracowników. Także jutro odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dotyczące budowy drogi w jednej z miejscowości – zdradził.

A co z Radzanowem? 

- W ciągu 90 dni muszą odbyć się wybory na wójta, bo ja oficjalnie przestałem nim być od wczoraj – wyjaśniał. - Z całą pewnością poprę kandydata, który zapewni dalszy rozwój miejscowości. Zapewniam, że będę dalej współpracował z nowym włodarzem. Kto nim będzie? Jeszcze za wcześnie by mówić o nazwiskach – uciął po chwili.

Sylwester Ziemkiewicz od ponad 10 lat związany jest zawodowo z Urzędem Gminy w Radzanowie. Od listopada 2014 roku pełni funkcję wójta. W wyborach samorządowych w 2018 roku nie miał kontrkandydata - zdobył 3413 głosów - ponad 92 proc. wszystkich oddanych. Społecznie od kilku lat działa w kilku organizacjach, jest m.in. wiceprezesem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”, które założył śp. Mariusz Bieniek. 

Ziemkiewicz jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i pełni funkcję prezesa zarządu gminnego PSL w Radzanowie.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy