Reklama

Syndyk w Arion Med, sąd ogłosił upadłość spółki. Co z Krukiem?

Opublikowano:
Autor:

Syndyk w Arion Med, sąd ogłosił upadłość spółki. Co z Krukiem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To w głównej mierze efekt nieporozumień między wspólnikami oraz kiepskiej sytuacji finansowej spółki. W poniedziałek Sąd Rejonowy Lublin - Wschód ogłosił upadłość Arion Med-u. W tym momencie szpitalem zrządza syndyk. Czy pacjenci Kruka mają powody do obaw?

To w głównej mierze pokłosie nieporozumień między wspólnikami oraz kiepskiej sytuacji finansowej spółki. W poniedziałek Sąd Rejonowy Lublin - Wschód  ogłosił upadłość Arion Med-u. W tym momencie szpitalem zrządza syndyk. Czy pacjenci Kruka mają powody do obaw?

Sędzią komisarzem wyznaczona została Ma?łgorzata? ?Kotuła?, natomiast syndykiem ?Paweł Choina. To właśnie syndyk, ma w tym momencie obowiązek płacić bieżące zobowiązania, czyli te powstałe od 12 marca 2018 roku. 

Jak się dowiadujemy, pacjenci nie powinni jednak martwić się o przyszłość szpitala w Gorzewie. Nie ma realnego zagrożenia zamknięcia lecznicy, tym bardziej, nie nastąpi to z dnia na dzień. Spłata zaległości powstałych przed 12 marca 2018 roku może potrwać co najmniej 2 lata. 
  
?Ogłoszenie upadłości to w większości pokłosie konfliktu pomiędzy wspólnikami, które formalnie rozpoczęło się od próby usunięcia z ?Zarządu Piotra Rucińskiego.

Przypomnijmy, że na początku grudnia Piotr Ruciński złożył do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód wnioski o ogłoszenie upadłości Arion Med i Arion Szpitale. Asumpt do tej decyzji stanowić miały m.in fatalna sytuacja finansowa i konflikt wspólników.? Niebawem na stronie Arion-u pojawił się komunikat informujący, iż P. Ruciński 7 listopada został odwołany z zarządu, w związku z czym złożony przez niego wniosek należy uznać za nieważny. Tymczasem Sąd Okręgowy w Lublinie unieważnił wspomnianą właśnie uchwałę wspólników w zakresie zmian w zarządzie. Reasumując: Ruciński został odwołany z zarządu niezgodnie z prawem. 

W konsekwencji 14 grudnia  IX Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Lublin-Wschód postanowił o ustanowieniu Tymczasowego Nadzorcy Sądowego nad Arionem. Co więcej, 19 grudnia IX Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Lublinie udzielił zabezpieczenia majątku spółki poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego nad przedsiębiorstwem Arion Med w osobie Jerzego Sławka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE