Reklama

Szachiści Gostmat Gostynin kończą rozgrywki ligowe na 7 miejscu

Opublikowano:
Autor:

Szachiści Gostmat Gostynin kończą rozgrywki ligowe na 7 miejscu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku września gostyniński zespół szachowy Gostmat wziął udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych. Turniej odbywał się na poziomie II ligi.

Na początku września gostyniński zespół szachowy Gostmat wziął udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych. Turniej odbywał się na poziomie II ligi.

W rozgrywkach uczestniczyło 35 drużyn z całego kraju. Drużyny rywalizowały ze sobą na sześciu szachownicach. Każdą z drużyn reprezentowała co najmniej jedna kobieta. Zawody przeprowadzono w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund - 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Podczas rozgrywek Gostmat Gostynin odniósł 6 zwycięstw. Pokonanymi drużynami przez naszych szachistów byli: MLKS Ostródzianka Ostróda, WKS Kopernik, KS Laura Chylice, MKS „Sandecja” Nowy Sącz, MCKiS Jaworzno i MKS MOS Wieliczka. Niestety, oprócz sześciu zwycięstw nasi szachiści zaliczyli trzy porażki.

Rozgrywki ligowe wygrał zespół WKS Kopernik, który na swym koncie zgromadził 16 punktów. Mistrzowie zanotowali 8 zwycięstw i 1 porażkę (z Gostmatem Gostynin). Drugie miejsce z dorobkiem 14 punktów zajęli szachiści Wieży Pęgów. O najniższe miejsce na podium toczyła się walka przy szachownicach do ostatniej rundy. Aż 5 zespołów zgromadziło po 12 pkt.: RPW Okucia Budowlane Łódź, YMCA Warszawa, Rotmistrz Grudziądz, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i Gostmat Gostynin. O tym kto zdobędzie brązowy medal zadecydowała punktacja pomocnicza tzw. małe punkty, która najkorzystniejsza okazała się dla szachistów z Łodzi. Zespół z Gostynina ostatecznie w stawce 35 drużyn ukończył II ligę na 7 miejscu. Drużyny z miejsc 1-3 uzyskały awans do I ligi. Zespoły zajmujące miejsca 25 i niższe spadły do III ligi. Maciej Zieliński został wybrany najlepszym zawodnikiem Gostmatu Gostynin.

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych w II lidze dofinansowany był między innymi ze środków Gminy Miasta Gostynina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE