Reklama

Szansa dla Gostynina: 100 mln zł na drogi powiatowe

Opublikowano:
Autor:

Szansa dla Gostynina: 100 mln zł na drogi powiatowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Mazowszu rusza największe od lat wsparcie na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł. Nabór wniosków rusza już 1 października.

Na Mazowszu rusza największe od lat wsparcie na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł. Nabór wniosków rusza już 1 października.

 Według danych GUS z 2015 r. na Mazowszu jest blisko 14 tys. km dróg powiatowych.
Mazowsze potrzebuje bezpiecznych i komfortowych dróg. Tego typu inwestycje to duże wyzwanie dla samorządów. Chcemy im w tym pomóc. Stąd nasza decyzja – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Konkurs prowadzony jest w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Skierowany jest do powiatów, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Powiaty będą mogły realizować projekty także w partnerstwie z innymi samorządami. Środki na ten cel w całości pochodzą z budżetu Mazowsza.

Inwestycje realizowane będą w ramach dwóch naborów po 50 mln zł. Na lata 2017-2018 na ten cel przeznaczonych zostanie 50 mln zł, tyle samo na lata 2018-2019. Konkurs dotyczy dróg powiatowych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.

Jeszcze w tym roku chcemy ocenić wnioski i podpisać umowy z beneficjentami, aby można było rozpocząć inwestycje już na początku przyszłego roku. Co ważne, pierwsze środki trafią do nich już w 10 dni po podpisaniu umowy. Pozwoli to na szybką i sprawną realizację inwestycji, na czym nam bardzo zależy – wyjaśnia Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w UMWM.

 Maksymalny poziom dofinansowania to 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 4,2 mln zł.
Pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony od 1 do 31 października br.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o dofinansowanie dostępne są na stronie www.mazovia.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE