Reklama

Szansa na kasę dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Opublikowano:
Autor:

Szansa na kasę dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 1,125 miliona złotych jest do rozdysponowania w czwartej edycji projektu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Od 2016 roku wspiera on lokalne społeczności. Do tej pory do organizacji społecznych trafiły granty o łącznej wartości 2,15 mln złotych. Dzięki nim udało się zrealizować ponad 400 projektów.

Aż 1,125 miliona złotych jest do rozdysponowania w czwartej edycji projektu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Od 2016 roku wspiera on lokalne społeczności. Do tej pory do organizacji społecznych trafiły granty o łącznej wartości 2,15 mln złotych. Dzięki nim udało się zrealizować ponad 400 projektów.

Pierwsza edycja miała charakter ogólnopolski. Poczynając od drugiej kraj podzielony został na regiony obejmujące kilka sąsiadujących ze sobą powiatów. W czwartych edycji wydzielonych zostało 125 mikroregionów, a do rozdysponowania jest 125 grantów – po jednym dla każdego z mikroregionów. Gostynin przydzielony został do mikroregionu 46 wraz z Płockiem i Żychlinem. Oznacza to, że o grant ubiegać się mogą organizacje z tych właśnie trzech miast i ich najbliższej okolicy (powiatów w przypadku Gostynina i Płocka, gminy w przypadku Żychlina).  
Warto dodać, że w drugiej edycji grant wywalczyło Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Lepsze Jutro z Włodawy, które zorganizowało dzięki temu półkolonie artystyczne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży „Kreatywne dzieci”. W trzeciej edycji grant trafił do funduszu lokalnego ziemi płockiej – młodzi razem na realizację projektu „Eko zabawa - coś fajnego z niczego”.
W czwartej edycji do rozdania jest nie 125, ale aż 375 grantów. Oznacza to, że w każdym z mikroregionów do zdobycia są po trzy granty. Zwycięzcy otrzymają na swe projekty granty w wysokości 5 tysięcy złotych. Za drugie miejsce przyznawane będą granty o wartości 3 tysięcy, a za trzecie – 1 tysiąca złotych. Do walki o granty stawać mogą organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne. O tym, które z nich przejdą do głosowania w swoim mikroregionie, zadecyduje Komisja Grantowa. O kolejności miejsc decydować będą klienci sklepów Tesco oddając swe głosy.
Jeśli mieszkańcy Gostynina lub okolicy robiąc zakupy w Tesco, zdecydują się wziąć udział w głosowaniu, powinni dokładnie sprawdzić listę kandydatów. Warto dać szansę „swoim”, o ile na liście pojawią się jakieś kandydatury z Gostynina lub powiatu gostynińskiego.
Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne swoje kandydatury mogą zgłaszać do 30 marca 2018 roku na specjalnych formularzach dostępnych na stronie www.tesco.pl/pomagamy. Projekty zgłaszane do konkursu mogą być związane z edukacją; promocją zdrowego stylu życia; rewitalizacją przestrzeni miejskich; aktywizacją osób starszych; działaniami na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowaniem lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Jury wybierze po trzy pomysły z każdego mikroregionu, które przejdą do otwartego głosowania klientów Tesco. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE