Reklama

Szkoła Podstawowa w Białotarsku otrzymała imię Orła Białego

Opublikowano:
Autor:

Szkoła Podstawowa w Białotarsku otrzymała imię Orła Białego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj Szkoła Podstawowa w Białotarsku nosi imię Orła Białego. Uroczystość nadania imienia wraz z poświęceniem sztandaru rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, w której udział wzięli między innymi przedstawiciele miasta i kościoła. Po uroczystościach kościelnych goście przemaszerowali pod gmach szkoły, gdzie poświęcono tablicę pamiątkową.

Od wczoraj Szkoła Podstawowa w Białotarsku nosi imię Orła Białego. Uroczystość nadania imienia wraz z poświęceniem sztandaru rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, w której udział wzięli między innymi przedstawiciele miasta i kościoła. Po uroczystościach kościelnych goście przemaszerowali pod gmach szkoły, gdzie poświęcono tablicę pamiątkową.

W tej wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Witold Kalinowski, który w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: - "Piastowski Orzeł Biały stał się herbem Królestwa Polskiego, ma charakter ponadczasowy i dotyczy każdego Polaka. Jest znakiem odwagi, heroizmu, potęgi, wiary i siły. Podkreśla tożsamość narodową i otwiera okno na świat poprzez kształtowanie młodego pokolenia. Życzę Wam drodzy uczniowie, abyście mieli orle serca, wolne od wszelkich ograniczeń, szybujące wysoko w drodze do wytyczonego celu. Dbajcie o dobre imię swojej szkoły".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE