Reklama

Szpital w Gorzewie pójdzie pod młotek? Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion-u

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Gorzewie pójdzie pod młotek? Do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepokojące informacje docierają do Gostynina z Małopolski. Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Grupy Arion Szpitale. Powód? Niewypłacalność spółki oraz konflikt wspólników. Co dalej ze szpitalem w Gorzewie?

Niepokojące informacje docierają do Gostynina z Małopolski. Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Grupy Arion Szpitale. Powód? Niewypłacalność spółki oraz konflikt wspólników. Co dalej ze szpitalem w Gorzewie?

Szpital Kruk pod skrzydła Grupy Arion Szpitale trafił 7 marca 2013 roku. W ostatnich dniach przyszłość spółki stanęła pod znakiem zapytania.

Jak się dowiadujemy, 1 grudnia do IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego Lublin-Wschód został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. Ponadto 4 grudnia, również do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Med Sp. z o.o. Powodem jest m.in. sytuacja finansowa (co potwierdzają wyniki finansowe) oraz konflikt wspólników.? 

W uzasadnieniu czytamy, że w okresie od 31 grudnia 2013 roku do 30 września br. wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale przekraczała wartość artykułów spółki. Tym samym występuje stan niewypłacalności spółki, czyli zobowiązania pieniężne przekraczają jej majątek. Co więcej, zobowiązania pieniężne spółki (z wyłączeniem rezerw na zobowiązania oraz zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekraczają wartość aktywów, a stan ten utrzymuje się ponad 24 miesiące.

Powyższe dane zostały ustalone na podstawie uprzednich sprawozdań finansowych, w tym opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania za rok 2016 r. oraz danych księgowych posiadanych w formie danych informatycznych, do których miał dostęp w związku z wykonywaniem czynności zarządu spółki. Wniosek o upadłość spółki złożył były wiceprezes zarządu, Piotr Ruciński. 

- Wnoszę o zabezpieczenie majątku dłużnika poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego, bądź tymczasowego nadzorcy sądowego oraz zakazu udzielania przez dłużnika pożyczek, kredytów, przedpłat oraz zaliczek - wnioskuje P. Ruciński.  

Zaznaczyć należy jednak, że Piotr Ruciński w listopadzie został usunięty z zarządu spółki Arion. 

- Zarząd spółki wskazuje, że pan Piotr Ruciński został odwołany z zarządu 7 listopada i nie był obecny na żadnym kolejnym zgromadzeniu wspólników. Nikt nie powołał pana Piotra Rucińskiego do zarządu, gdyż my jako wspólnicy większościowi stanowczo się temu przeciwstawiamy. Wnioski w tym zakresie zostały złożone do Krajowego Rejestru Sądowego -czytamy w oficjalnym stanowisku prezesa zarządu Karola Stpiczyńskiego i wiceprezesa Rafała Radwańskiego.

Czy to oznacza, że wniosek P. Rucińskiego zostanie uznany za nieważny? 

Póki co nie wiemy, czy sytuacja znana jest staroście, bądź dyrektorowi szpitala. Nie wiadomo też, jakie kroki podejmie Sąd Rejonowy Lublin-Wschód. Sprawę będziemy monitorować. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE