Reklama

Szykuje się inwestycja za ponad 2 mln zł. W Szczawinie chcą wybudować nowoczesną hydrofornię

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się inwestycja za ponad 2 mln zł. W Szczawinie chcą wybudować nowoczesną hydrofornię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do walki o sporą sumkę włączają się samorządy oraz spółki gminne. Aż 67 mln zł do rozdysponowania na rozwój gospodarki wodno-ściekowej "sypnie" bowiem mazowiecki Urząd Marszałkowski. Ambitne plany ma gmina Szczawin Kościelny, która środki chciałaby przeznaczyć na budowę nowoczesnej hydroforni za ponad 2 mln zł .

Do walki o sporą sumkę włączają się samorządy oraz spółki gminne. Aż 67 mln zł do rozdysponowania na rozwój gospodarki wodno-ściekowej "sypnie" bowiem mazowiecki Urząd Marszałkowski. Ambitne plany ma gmina Szczawin Kościelny, która środki chciałaby przeznaczyć na budowę nowoczesnej hydroforni za ponad 2 mln zł .

Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie - nawet w wysokości 2 mln zł będzie można otrzymać m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorczych systemów zaopatrzenia w wodę oraz instalacji do osadów ściekowych. O dofinansowanie ubiegać mogą się gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego.

Z założonymi rękoma nie zamierzają siedzieć władze gminy Szczawin Kościelny. Być może niebawem w gminie powstanie nowoczesna hydrofornia.

- Chcemy pobudować hydrofornię z agregatem przewoźnym. Zależy nam na tym, aby produkować podwójny zapas wody, co będzie niezwykle istotne w trakcie suszy. Obecnie czekamy na pozwolenie ze Starostwa Powiatowego w Gostyninie. Koszt takiej inwestycji to ponad 2 mln zł - wyjaśnia wójt Jerzy Sochacki.

Czy ten plan uda się wcielić w życie? O tym przekonamy się niebawem. Nabór wniosków potrwa do 5 grudnia.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE