Reklama

Tablica pamięci wróciła na ul. Floriańską!

Opublikowano:
Autor:

Tablica pamięci wróciła na ul. Floriańską! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wielomiesięcznych perturbacjach, wczoraj tablica upamiętniająca ofiary hitlerowców wróciła na swoje miejsce, przy ul. Floriańskiej 11.

Po wielomiesięcznych perturbacjach, wczoraj tablica upamiętniająca ofiary hitlerowców wróciła na swoje miejsce, przy ul. Floriańskiej 11. 

Tablica przypominająca dramatyczną historię z 15 czerwca 1941 r, kiedy straconych zostało 10 mieszkańców Gostynina została zdjęta z elewacji budynku w grudniu 2016 roku. Powodem było rozpoczęcie prac remontowych. Po zakończeniu remontu, tablica nie została jednak przywrócona. Właściciel posesji, Andrzej S. argumentował to tym, iż burmistrz Paweł Kalinowski nie wywiązał się ze swoich zobowiązań.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Gostyninie, który nakazał umieszczenie tablicy na południowo-zachodnim rogu budynku na koszt właściciela. Przedsiębiorca odwołał się od nieprawomocnego wyroku, lecz Sąd Okręgowy w Płocku oddalił apelację, dodatkowo Andrzej S. został  zobowiązany zwrócenie Urzędowi Miasta kosztów procesu w wysokości 3,1 tysiąca złotych. Choć termin upłynął 24 maja, przedsiębiorca nie zamontował tablicy. Ostatecznie, wczoraj tablica została wreszcie przywrócona na elewację budynku przy ul. Floriańskiej 11. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE