Reklama

Tadeusz Biniewicz – artysta uniwersalny

Opublikowano:
Autor:

Tadeusz Biniewicz – artysta uniwersalny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tadeusz Biniewicz, to rzeźbiarz i malarz gostyniński, który podejmuje coraz większe wyzwania. Niedawno gostyniński artysta zakończył obraz pn. "Świętopełek przy bramie we Lwowie", według Jana Matejki. Natomiast malaturę do obrazu wybrał samodzielnie. Obraz wykonany został na drewnie, a jego wymiary, to 160 cm na 109 cm. Praca zostanie w Gostyninie w zbiorach prywatnych.

Tadeusz Biniewicz, to rzeźbiarz i malarz gostyniński, który podejmuje coraz większe wyzwania. Niedawno gostyniński artysta zakończył obraz pn. "Świętopełek przy bramie we Lwowie", według Jana Matejki. Natomiast malaturę do obrazu wybrał samodzielnie. Obraz wykonany został na drewnie, a jego wymiary, to 160 cm na 109 cm. Praca zostanie w Gostyninie w zbiorach prywatnych.

Już niedługo do Bydgoszczy wyjedzie popiersie Stefana Batorego o wymiarach 86 cm wysokości. Panu Tadeuszowi pozostał do wykonania cokół.

W planach rzeźbiarz ma także wykonanie Pomnika Wolności dla miasta Kowala.

Jednak największym wyzwaniem dla Tadeusza Biniewicza jest przyjęte zamówienie na wykonanie postaci Neptuna z Bolonii. Znajdujące na świecie trzy sylwetki Neptuna są odlewami. Pan Tadeusz wykona pierwszą na świecie rzeźbę Neptuna w kamieniu. Blok granitowy został już przywieziony z Portugalii i zamieszczony na posesji rzeźbiarza. Postać Neptuna będzie miała 3,40m wysokości. Artysta ma 1,5 roku na wykonanie tej pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE