Reklama

Tancerze ze Szczawina Kościelnego finalistami Mistrzostw Polski!

Opublikowano:
Autor:

Tancerze ze Szczawina Kościelnego finalistami Mistrzostw Polski! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oliwia Kopeć i Mikołaj Osmolak dali mieszkańcom Szczawina Kościelnego kolejny powód do dumy. Młoda para taneczna z rodzimego UKS znalazła się w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach towarzyskich!

Oliwia Kopeć i Mikołaj Osmolak dali mieszkańcom Szczawina Kościelnego kolejny powód do dumy. Młoda para taneczna z rodzimego UKS znalazła się w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach towarzyskich!

Turniej odbył się 3 listopada w Wałbrzychu, a udział wzięło w nim 27 najlepszych par tanecznych z całej Polski. Oliwia i Mikołaj zostawili w tyle konkurencję dostając się do ścisłego finału i zajmując 5 miejsce w Polskim rankingu najlepszych par Towarzyskiego Tańca Sportowego w Polsce. Tylko 3 punkty dzieliły ich od miejsca medalowego.

Mikołaj i Oliwka swoją przygodę taneczną rozpoczęli 7 lat temu w Szczawinie Kościelnym. Tańczą w Uczniowskim Klubie Sportowym Pasja, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym. 


Przez te 7 lat osiągnęli bardzo dużo, dzięki ciężkim treningom i wielu wyrzeczeniom oraz dzięki ogromnemu wsparciu rodziców.
Trenerami dzieci są wieloletni tancerz posiadający najwyższą klasę taneczną S założyciel zaprzyjaźnionego z PASJĄ klubu TIGER TEAM ŁÓDŹ, sędzia międzynarodowy Krzysztof Cisek oraz wielokrotna Mistrzyni Polski również posiadaczka najwyższej klasy tanecznej S Paulina Mrówczyńska wychowanka Tiger Team Łódź

UKS PASJA istnieje od 2011 dzięki ogromnemu wsparciu Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawnie Kościelnym Pani Ewy Chodorowskiej i Wójta Gminy Szczawin Kościelny Jerzego Sochackiego.

Jak mówią rodzice dzieci, na sukces składa się sztab ludzi, których nie widać a wnoszą ogromny wkład w całokształt tego co osiągają .Do wymienionych osób chcieli by dodać Panią Elżbietę Mrówczyńska i Pana Jana Głowacza ,którzy również mocno przyczyniają się do osiągnięć naszych tancerzy.

Oliwia Kopeć i Mikołaj Osmolak za udział w mistrzostwach Polski i zajęcie tak wysokiego miejsca otrzymali B klasę taneczną czyli najwyższą możliwą do osiągnięcia w wieku 12-13 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE