Reklama

Reklama

Najzimniejsza wiosna od prawie 30 lat! Prognozy na czerwiec też nie napawają optymizmem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Najzimniejsza wiosna od prawie 30 lat! Prognozy na czerwiec też nie napawają optymizmem - Zdjęcie główne

Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza. Mamy najnowsze statystyki pogodowe! | foto poglądowe/pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogoda tej wiosny zaskakuje. Po kilku ciepłych dniach temperatura w Polsce, w tym w Gostyninie i okolicach, spada, pojawiają się opady deszczu, a w niektórych regionach także śniegu. Za nami już historycznie zimny kwiecień, jednak maj też nie prezentuje się znacznie lepiej.

Reklama

Tegoroczny kwiecień okazał się najzimniejszy od 24 lat, czyli od roku 1997. Jak podaje serwis dobrapogoda24 anomalia temperatury wyniosła około -2,6 st. C.

- W minionych latach mieliśmy szczęście do bardzo ciepłych kwietni w Polsce. Nie tak dawno, bo w roku 2018 zanotowaliśmy rekordowo ciepły. Dopiero w tym roku kwiecień faktycznie okazał się wyjątkowo zimny. Anomalia temperatury wyniesie około -2,6 st. C., ale zaznaczamy, że to wartość w odniesieniu do najnowszego okresu bazowego obejmującego średnią z lat 1991-2020. W porównaniu do poprzedniego okresu z lat 1981-2010, już tak spektakularnej ujemnej anomalii nie będzie - czytamy w raporcie dobrejpogody24. 

Jak na tle zimnego kwietnia wypada maj? Ostatnie lata pokazywały bardzo dużą rozpiętość temperatur. Już ubiegłoroczne badania wskazały maj 2020 roku najchłodniejszym aż od 29 lat. Natomiast w 2018 sytuacja wyglądała odwrotnie. Maj okazał się najcieplejszy w skali ogólnokrajowej od 9 lat.

Tegoroczny maj można raczej porównać do jednego z tych zimniejszych. Poza krótkotrwałymi, dosłownie 2-dniowymi ociepleniami z temperaturą powyżej 20-25 stopni w cieniu, średnia temperatura miesięczna oscyluje poniżej normy z wielolecia.

Po chłodnej wiośnie na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie jakie będzie tegoroczne lato. Na szczegółowe prognozy jest jeszcze za wcześnie, ale synoptycy są raczej sceptyczni. Prognoza na cały czerwiec nie napawa optymizmem, lipiec zapowiada się już nieco lepiej, a sierpień to znowu spadek temperatur.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE