Reklama

Telewizyjna gwiazda wystąpiła w Sannikach

Opublikowano:
Autor:

Telewizyjna gwiazda wystąpiła w Sannikach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą niedzielę przy fortepianie w sali koncertowej sannickiego pałacu zasiadło dwoje młodych pianistów. Dźwiękom fortepianu towarzyszyły strofy pięknej polskiej poezji w wykonaniu Magdaleny Walach.

W ubiegłą niedzielę przy fortepianie w sali koncertowej sannickiego pałacu zasiadło dwoje młodych pianistów. Dźwiękom fortepianu towarzyszyły strofy pięknej polskiej poezji w wykonaniu Magdaleny Walach.

Na początku wydarzenia, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Monika Patrowicz przedstawiła artystów oraz autorkę nowej wystawy malarskiej.

Pierwsza przy fortepianie zasiadła Białorusinka Yuliya Yermalayeva – młoda, wielce utalentowana pianistka, która cztery lata temu rozpoczęła studia w Białoruskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Jej interpretacja utworów Fryderyka Chopina przeplatała się z poezją polskich poetów – Mickiewicza, Staffa, Twardowskiego oraz Herberta. Recytowała ją Magdalena Walach, aktorka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Znamy ją z wielu ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych takich jak: w „Pensjonacie pod Różą”, „Twarzą w twarz”, czy „M jak miłość”. Sukcesem zakończył się udział aktorki w programie „Taniec z gwiazdami”. Zakończenie koncertu należało do Ziemowita Świtalskiego. Bardzo młody, 15-letni pianista podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku zdobył Nagrodę Artystyczną Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich.

Po występach goście spotkali się w saloniku, gdzie mogli porozmawiać z aktorką i otrzymać jej autograf. Kolejną część niedzielnego spotkania stanowiło otwarcie wystawy malarstwa Danuty Król.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE