Reklama

Ten prezent zwali Cię z nóg!

Opublikowano:
Autor:

Ten prezent zwali Cię z nóg! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.

Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.

Własnoręcznie przygotowany list do św. Mikołaja na www.listymikolaja.pl może przynieść wiele radości zarówno jego małemu autorowi, jak i dorosłej osobie asystującej przy jego tworzeniu. To też świetny sposób na podtrzymywanie świątecznych tradycji i dziecięcej wiary, że wszystko jest możliwe.

Podtrzymać tradycję
Życie codzienne pod wpływem nowych technologii bardzo się zmieniło. Jeszcze nie tak dawno ze skrzynki pocztowej wyciągało się listy, a w każdym domu w szufladzie przechowywana była papeteria. Dziś częściej korespondencja ogranicza się do wystukiwania na klawiaturze komputera czy smartfona treści e-maili, smsów czy korzystania z komunikatorów. Elektroniczna korespondencja nie ma jednak tego uroku, który miały tradycyjne papierowe, pisane odręcznie wiadomości. List do św. Mikołaja będzie świetną okazją, by odświeżyć tę tradycję i jednocześnie wytłumaczyć dziecku jak należy pisać listy, jak zwracać się do ich odbiorcy, czy też w ogóle zwrócić uwagę na staranność i poprawność językową.

Jak napisać list do św. Mikołaja?
Starsze dziecko list do św. Mikołaja może napisać samo. Możemy mu podpowiedzieć jedynie, co powinno się w nim znaleźć, czyli oprócz tradycyjnej listy prezentowych życzeń, niech zamieści w nim kilka słów o sobie, nie zapominając też, oczywiście, o zapewnieniu o swoim dobrym zachowaniu. Młodszemu dziecku możemy pomóc zapisując to, co nam podyktuje lub zaproponować mu wspólną zabawę i częściowo, lub nawet w całości, zastąpić treść obrazkami namalowanymi przez malucha. Stworzenie takiego listu może się okazać niezłą zabawą, która pochłonie uwagę i dzieci i opiekujących się nimi dorosłych.

Św. Mikołaj odpisuje na listy
A gdyby tak pokazać dziecku, że jego wysiłek włożony w przygotowanie listu się opłacił? I to nie tylko dlatego, że pod choinką znalazła się upragniona lalka czy samochód zdalnie sterowany. Na pewno dziecko ucieszy się z niespodzianki, jaką będzie odpowiedź na napisany wcześniej list do św. Mikołaja. Możemy ją zamówić na stronie www.listymikolaja.pl. A co ważne taki list możemy spersonalizować, wpisując nie tylko dane dziecka, ale również powołując się na wydarzenia z jego życia. Zamówiona przesyłka przyjdzie tradycyjną pocztą, zaadresowana oczywiście na naszego malucha.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE