Reklama

Termy w łódzkiej prokuraturze? Kalinowski: to zapewnienie Wiceministra

Opublikowano:
Autor:

Termy w łódzkiej prokuraturze? Kalinowski: to zapewnienie Wiceministra  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Regionalna w Łodzi podjąć ma decyzje procesowe w sprawie term. Taką promesę od Wiceministra Sprawiedliwości otrzymać miał burmistrz Paweł Kalinowski.

Prokuratura Regionalna w Łodzi podjąć ma decyzje procesowe w sprawie term. Taką promesę od Wiceministra Sprawiedliwości otrzymać miał burmistrz Paweł Kalinowski.

Włodarz informuje, że w trakcie wizyty w Ministerstwie Sprawiedliwości, wiceminister Łukasz Piebiak zapewniał, że sprawa term już niebawem zostać ma zbadana przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi. Burmistrz dodaje jednak, że magistrat nie otrzymał jeszcze pisemnego potwierdzenia tych zapewnień.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy sprawa została umorzona w kwietniu 2014 roku przez Prokuraturę Okręgową w Płocku umorzyła śledztwo, lecz w wyniku zażalenia jakie wniósł NIK, decyzją Sądu Okręgowego w Płocku dochodzenie wznowiono. Z związku z upływem roku od rozpoczęcia dochodzenia, w grudniu 2015 r. Prokuratura Apelacyjna w Łodzi musiała podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Zadecydowano o przedłużeniu śledztwa do 26 marca 2016 roku. Prokuratura Okręgowa w Płocku znów wydała jednak decyzję o umorzeniu śledztwa. Zdaniem prokuratury Włodzimierz Śniecikowski nie może ponosić odpowiedzialności jednoosobowej za decyzje, które podejmowała zarówno Rada Miejska, jak i jego podwładni.

Jak będzie tym razem? Jakie decyzje podejmie łódzka prokuratura? Sprawę będziemy monitorować.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE