Reklama

Trójka posprzątała świat

Opublikowano:
Autor:

Trójka posprzątała świat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Organizatorem akcji jest fundacja Nasza Ziemia. Wzorem lat ubiegłych SP nr 3 wzięła czynny udział w akcji.

Za nami kolejna edycja akcji ?Sprzątanie Świata?, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: ?Nie ma śmieci - są surowce?. Organizatorem akcji jest fundacja Nasza Ziemia. Wzorem lat ubiegłych SP nr 3 wzięła czynny udział w akcji.

15 września 2017 roku w ramach lekcji uczniowie klas II a i II b – oddziałów gimnazjalnych, wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami w ramach akcji sprzątali las wokół Zalesia.

Segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza, w dużym stopniu za sprawą wyższych opłat za wrzucanie wszystkiego do jednego kubła. Niestety nadal dużo puszek, worków foliowych, opon czy sprzętów elektronicznych można znaleźć na poboczach dróg, w lasach, skwerach czy brzegach rzek.

Podstawowym celem akcji „Sprzątanie Świata” jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Dzięki tej akcji młodzież uczy się odpowiedzialności za środowisko, w którym żyje, zwiększa się jej wrażliwość ekologiczna, a Ziemia staje się bardziej czysta i przyjazna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE