Reklama

Trzeźwość pod kontrolą

Opublikowano:
Autor:

Trzeźwość pod kontrolą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 11 grudnia policjanci gostynińskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję „Trzeźwość w przewozie osób”. Kontrolowani są przede wszystkim kierowcy zajmujący się przewozem zbiorowym.

W poniedziałek 11 grudnia policjanci gostynińskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję ?Trzeźwość w przewozie osób?. Kontrolowani są przede wszystkim kierowcy zajmujący się przewozem zbiorowym.

Akcja, która prowadzona jest na terenie całego województwa mazowieckiego, ma na celu ujawnienie i wyeliminowanie z ruchu kierowców pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy, którzy siadają za kierownicą w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.


– Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg – tłumaczą policjanci. 

 

Mundurowi kontrolują nie tylko trzeźwość osób kierujących autobusami, busami i taksówkami. Sprawdzają również posiadane przez nich uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 

– Prosimy o zdecydowaną reakcję gdy widzicie, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa – apelują policjanci. – Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE