Reklama

Reklama

Turniej po trzykroć niezwykły [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Opublikowano: 28 listopada 2018 19:46
Autor:

Turniej po trzykroć niezwykły [ZDJĘCIA, WYNIKI] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiemnastu poetów wzięło udział w tegorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza. Jury przyznało jedno wyróżnienie i trzy nagrody. Trzy nagrody przyznała również publiczność.

Reklama

Osiemnastu poetów wzięło udział w tegorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza. Jury przyznało jedno wyróżnienie i trzy nagrody. Trzy nagrody przyznała również publiczność.

- Po wysłuchaniu wszystkich wierszy myślę, że o możemy być spokojni o przyszłość Turnieju Jednego Wiersza – powiedział na zakończenie przewodniczący jury Waldemar Smaszcz. – Bardzo się cieszę, że obok twórców, którzy od lat rywalizują w poetyckich zmaganiach w Gostyninie, pojawiły się również nowe twarze. Dotyczy to zarówno młodzieży jak i osób dorosłych.

Gostyniński Laur 2018 otrzymali: Mateusz Mularczyk w kategorii gimnazjów, Anna Michalak wśród szkół średnich oraz Dorota Suwała w kategorii dorosłych. Laur publiczności w kategorii młodzieży trafił do Adama Kulazińskiego, a w kategorii dorosłych – do Andrzeja Moraczewskiego i Jacka Pesty, który otrzymał również wyróżnienie jury.

Oczekiwanie na werdykt jury wypełnił koncert Mirosławy Brzozowskiej. Artystka, która prowadzi działalność agroturystyczną w gminie Gostynin, zaprezentowała piosenki, do których sama skomponowała muzykę i napisała słowa. Z wyjątkiem jednej, w której wykorzystane zostały słowa Kamila Olszewskiego, zdobywcy Lauru Publiczności 2017.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina organizuje Turniej Jednego Wiersza od 1998 roku (od 2000 r. wspólnie z Miejskim Centrum Kultury). Tegoroczna edycja była jednak pod kilkoma względami wyjątkowa. Gostyniński Laur przyznany został po raz ostatni w kategorii gimnazjów. Po raz pierwszy Laur Publiczności przypadł dwóm poetom w tej samej grupie wiekowej. Po raz pierwszy też artysta, który występował podczas obrad jury, zaśpiewał piosenkę do wiersza napisanego przez jednego z uczestników Turnieju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.