Reklama

Tydzień Bibliotek czyli dla każdego coś miłego

Opublikowano:
Autor:

Tydzień Bibliotek czyli dla każdego coś miłego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo interesująco zapowiada się tegoroczna, piętnasta już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna im.Jakuba z Gostynina przygotowała coś dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie coś dla miłośników poezji i dla tych, którzy gustują raczej w prozie.

Bardzo interesująco zapowiada się tegoroczna, piętnasta już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna im.Jakuba z Gostynina przygotowała coś dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie coś dla miłośników poezji i dla tych, którzy gustują raczej w prozie.

Mieszkająca w Płocku Pola Zołoteńko ma wprawdzie dopiero trzynaście lat, ale już może pochwalić się swoim książkowym debiutem. Niedawno wydana została jej pierwsza książka – „Gang Laptopa”. Właśnie o niej, ale nie tylko młoda płocczanka opowiadać będzie podczas spotkań z młodzieżą z najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 1, które zaplanowane zostały na wtorek 8 maja na godziny 9.30 (SP 3) i 11.00 (SP 1). Uczestnicy oby spotkań będą mieli możliwość kupna „Gangu Laptopa” i uzyskania autografu jego autorki.
W środę 9 maja w Gostyninie gościć będzie Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Poznańskiego oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie na co dzień pracuje w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Jest współpracowniczką „Misia” i „Świerszczyka”. Wielką popularność wśród najmłodszych czytelników przyniosła jej seria „O cioci Jadzi”. Eliza Piotrowska o godzinie 9.30 spotka się z uczniami najmłodszych klas SP 1, a o godzinie 12.00 z ich rówieśnikami z Trójki.
Czwartek 10 marca to wielkie święto dla miłośników poezji. Tego właśnie dnia o godzinie 18.00 warsztaty poetyckie poprowadzi Krzysztof Cezary Buszman, jeden z najbardziej znanych polskich poetów współczesnych. Warsztaty mają charakter otwarty i są przeznaczone nie tylko dla osób skupionych w Gostynińskim Klubie Poetyckim. Mile widziane będą osoby piszące do szuflady i te, które poczuły już poetycką wenę, lecz nie do końca wiedzą, jak swe myśli przekuć w słowa. Krzysztof Cezary Buszman to nie tylko poeta, ale również autor piosenek i podróżnik. Niedawno gościł w Gostyninie podczas Jesiennych Spotkań z Poezją, czarując swoimi wspaniałymi wierszami. Warsztaty odbywać się będą w wypożyczalni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina  czwartek 10 maja o godzinie 18.00.
Ostatni akordem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gostyninie będzie spotkanie autorskie z Arturem Justyńskim. Gostynianin w sali kolumnowej zamku promował będzie w piątek 11 maja o godzinie 18.00 swoją najnowszą książkę „Cichy Zachód”. 
Po raz pierwszy Artur Justyński spotkał się z mieszkańcami Gostynina, gdy w Galerii Wystaw Miejskiego Centrum Kultury promował swój prozatorski debiut – ,,Opowieści zza rzeki".
,,Cichy Zachód" opowiada o przyjaźni, samotności i przemijaniu. Ale i o pewnym morderstwie...
Akcja powieści rozgrywa się pewnej mroźnej zimy w Świnoujściu. Przedstawione w powieści wydarzenia dają czytelnikowi pole do własnej interpretacji, trzymając go w niepewności aż do ostatnich linijek. Tu nic nie jest do końca oczywiste, za to niemal wszystko prowokuje do przemyśleń, nie podlegając jednoznacznym interpretacjom.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE