Reklama

Ubezpieczenie dla iPhone'a. Gdzie i na jakich warunkach?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie dla iPhone'a. Gdzie i na jakich warunkach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Smartfony z logo nadgryzione jabłka nie należą do najtańszych, wręcz przeciwnie – można zaliczyć je do najwyższej półki cenowej w segmencie telefonów komórkowych. Nie ma się czemu dziwić, w końcu Apple produkuje dobrej jakości sprzęty, których użytkownicy chwalą je za bardzo stabilną pracę i możliwość wykorzystywania do pracy, np. przez grafików czy programistów.

Smartfony z logo nadgryzione jabłka nie należą do najtańszych, wręcz przeciwnie – można zaliczyć je do najwyższej półki cenowej w segmencie telefonów komórkowych. Nie ma się czemu dziwić, w końcu Apple produkuje dobrej jakości sprzęty, których użytkownicy chwalą je za bardzo stabilną pracę i możliwość wykorzystywania do pracy, np. przez grafików czy programistów.

Biorąc pod uwagę, że iPhone i inne gadżety od Apple są stosunkowo drogie, ich właścicieli szczególnie dotykają ewentualne uszkodzenia i wydatki z tytułu napraw. Ale przecież nie tylko telefony tego producenta się psują, również na wyświetlaczach innych marek może pojawić się wzbudzający strach użytkowników smartfonów pajączek. Niestety, iPhone’y charakteryzują się kompaktową budową, przez co nawet wymiana samego ekranu jest dość problematyczna, a przede wszystkim bardzo kosztowna.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ze względu na wysokie ceny smartfonów ich właściciele coraz częściej decydują się wykupić dla nich ochronę. Rozwiązanie typu iPhone insurance nie jest jednak u nas w kraju jeszcze tak popularne jak w Wielkiej Brytanii, gdzie sięga po nie prawie każdy. Brytyjczycy są prawdopodobnie bardziej świadomi tego, że nowoczesne smartfony choć są zaawansowane technologicznie, to są też bardzo kruche, przez co psują się na potęgę. A konieczność wymiany popękanej szybki czy innych elementów może uderzyć ich po kieszeni. Co więcej, w odróżnieniu od Polski, na Zachodzie funkcjonuje bardzo dużo firm specjalizujących się w ubezpieczaniu wyłącznie elektroniki. Polisy tego typu są przydatne szczególnie wtedy, gdy sprzęt nie nadaje się do użytku, a producent uchyla się od jego naprawy.

Mądry Polak po szkodzie

Zrób wszystko co w Twojej mocy, aby to popularne w naszym kraju powiedzenie nie tyczyło się Ciebie. Chociaż sytuacje, kiedy smartfon ulega uszkodzeniu nie zdarzają się zbyt często, no chyba, że urodziliśmy się pod pechową gwiazdą, to lepiej na wypadek ich zajścia się zabezpieczyć. Opłata w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych miesięcznie (w zależności od zakresu ochrony) nie będzie zbyt odczuwalna, a pozwoli nam spać spokojnie ze świadomością, że w razie kłopotów z telefonem ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń i pokryje wszelkie koszty napraw lub wymiany urządzenia na nowe. Polisa zadziała również wtedy, gdy zgubimy smartfon lub zostanie nam on skradziony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE