Reklama

Uczcili 78. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Uczcili 78. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 10 kwietnia w godzinach porannych przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim odbyła się uroczystość ku czci ofiar zbrodni w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku.

– Kultywowanie pamięci ofiar katyńskich rozpoczęliśmy, uczestnicząc w programie „Katyń... ocalić od zapomnienia”, którego honorowym patronem był prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Celem programu było posadzenie drzew pamięci i w ten sposób uczczenie Bohaterów Zbrodni Katyńskiej – mówił burmistrz Paweł Kalinowski, otwierając rocznicowe uroczystości. 

Po wystąpieniu burmistrza głos zabrał Edmund Zieliński, wójt gminy Gostynin, który mówił o tragedii smoleńskiej. A gostyniński nadleśniczy Jacek Liziniewicz tłumaczył, dlaczego młodzi ludzie powinni zachować pamięć o wydarzeniach sprzed ośmiu i 78 lat. Modlitwę za tych, którzy zginęli w Katyniu i w Smoleński odmówił ksiądz Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Gostyninie.
Delegacje lokalnych samorządów i instytucji złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze przy krzyżu i pomniku, a gostynińska poetka Zenona Radzka odczytała pełen nostalgii wiersz swojego autorstwa „Dla nich”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE