Reklama

Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Uczczono Narodowe Święto Niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W ramach tego święta, w Gostyninie odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania niepodległości.

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W ramach tego święta, w Gostyninie odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11 na cmentarzu parafialnym w Gostyninie przy pomniku Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Pół godziny później w kościele NMP przy ul. Jana Pawła II odprawiona została msza święta z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji oraz władz samorządowych miasta, gminy i powiatu. Po mszy zgromadzeni udali się pod pomnik Jana Pawła II oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. W między czasie doszło do wystąpienia okolicznościowego burmistrza Pawła Kalinowskiego, złożono wiązanki przez delegację oraz odegrano ,,Pierwszą Brygadę’’ przez Miejską Orkiestrę Dętą. Po godzinie 13 odbyła się akademia w Miejskim Centrum Kultury w sal kinowej. Na zakończenie uroczystości odbył się przemarsz do pomnika Powstańców Styczniowych w Gaśnem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE